Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-10-2016

W sobotę 15.10.2016r. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika, Gimnazjum nr 1im. S. Wyspiańskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu (w sumie około 50 osób), zebrali się w rejonie Placu Staszica w Lubaniu, aby udać się autobusem na wyprawę na zamek Czocha,

mieszczący się w miejscowości Sucha koło Leśnej. Tego dnia miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – Zamek Czocha zaprosił bowiem wszystkich, którzy interesują się przeszłością, na kolejną edycję Zamkowych Spotkań z Historią pt. „Tajny Zamek Czocha”.

Kiedy dojechaliśmy, okazało się, że Zamek Czocha stał się na ten jeden dzień prawdziwą siedzibą miłośników historii. W ciekawy i nowatorski sposób zabrano wszystkich przybyłych w podróż do przeszłości. Różnorakie prelekcje, możliwość zakupu wydawnictw historycznych i rozmów z autorami oraz  zwiedzanie zamku- to wszystko czekało na przybyłych z różnych stron pasjonatów historii.

       Naszym przewodnikiem i osobą, dzięki której nasz wyjazd doszedł do skutku, był pan Piotr Kucznir. To właśnie dzięki jego gościnności (wycieczka była w 100% bezpłatna) mogliśmy cieszyć się z uczestnictwa w tak wartościowym projekcie. Bardzo dziękujemy, klimat i wiedzę na zawsze zatrzymujemy!!!

AF

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...