03-11-2016

Lubański samorząd zapowiada kolejną inwestycję w obiekt sportowy. Będzie to boisko trawiaste, usytuowane przy SP1 i GM2, obok oddanego we wrześniu boiska wielofunkcyjnego.

- Jednym z celów strategicznych miasta Lubań jest odnowa obiektów sportowych przy szkołach. Ten problem był poruszany przy pracach nad strategią przez przedstawicieli wielu środowisk – mówi burmistrz Lubania, Arkadiusz Słowiński. – Kontynuujemy to, co zaczęliśmy, budując przy „Jedynce” boisko wielofunkcyjne. Obecnie jesteśmy po pierwszym spotkaniu z władzami szkoły w sprawie ustalenia zakresu prac. Zadanie ma obejmować budowę boiska ze sztuczną trawą i piłkochwytami.

W grę wchodzi również wykonanie ławeczek i chodnika do sali gimnastycznej. Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UM Lubań przygotowuje specyfikację, by zlecić prace projektowe. Stworzenie projektu to kwestia jeszcze tego roku. Sama inwestycja zostanie przeprowadzona w lecie, tak by główne prace odbywały się podczas wakacji, bezkolizyjnie dla uczniów. Jest to podyktowane nie tylko komfortem korzystania ze szkolnych obiektów, ale przede wszystkim względami bezpieczeństwa.

Wcześniejsze wykonanie dokumentacji pozwoli spokojnie starać się o środki, jeśli Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomi Program Rozwoju Infrastruktury Sportowej lub pojawią się inne fundusze. Decyzją Rady Miasta, na budowę tego boiska przesunięto na przyszły rok blisko 400 tysięcy złotych.

Boisko trawiaste to kolejna inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 2. We wrześniu oddano tam nowoczesne, dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki boisko wielofunkcyjne, a w roku 2014 plac zabaw.

Jak informują pracownicy UM Lubań wśród planowanych na ten i przyszły rok działań samorządu jest również poprawa stanu otoczenia nowych boisk. Etapami rozwiązany ma zostać problem z odwodnieniem. W sferze odleglejszych planów jest także zagospodarowanie wiekowego boiska szutrowego.