10-04-2017

Na kolejnych , wiosennych zajęciach w terenie, uczniowie klasy II b starali się odpowiedzieć na pytanie – Jakie dzisiaj widać kwitnące rośliny ?

Zaraz przy naszej szkole powitały nas wspaniale kwitnące krzewy – magnolii i forsycji. W dalszej części przyrodniczych poszukiwań i obserwacji ,widzieliśmy kwitnące rośliny, które ozdabiały klomby, gazony i przydomowe ogródki. Wśród nich były bratki, hiacynty, żonkile, pierwiosnki i tulipany. Przydrożne zarośla zapraszały dzieci do podziwiania zawilców, fiołków, kaczeńców, mniszków i stokrotek. W czasie, gdy zajęci byliśmy wiosennymi obserwacjami kwitnących trawników, nad naszymi głowami przeleciał bocian, a to znak ,że mamy wspaniałą wiosnę, ze wszystkimi jej znakami i atrybutami!

Ciepła i słoneczna lekcja, dostarczyła nam wszystkim wspaniałych wrażeń.