Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-07-2017

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza do udziału w warsztatach wokalnych i występie przygotowywanym w ramach obchodów ustanowienia patronatu Św. Marii Magdaleny nad Lubaniem.

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Podczas głównych obchodów ustanowienia patronatu 24 września 2017 roku mieszkańcy Lubania i Kamenz wspólnie wykonają oratorium. Wydarzenie to podkreśli szczególną rolę świętej w życiu społecznym dawnego Lauban i obecnego Lubania. Oratorium zostanie skomponowane przez Huberta Kowalskiego i przygotowane na trzydniowych warsztatach, prowadzonych przez tego znakomitego kompozytora i dyrygenta. Udział w warsztatach stanowi wspaniałą możliwość rozwoju artystycznego i nabycia ciekawego doświadczenia w prestiżowym przedsięwzięciu. Warsztaty odbędą się w MDK w Lubaniu od 22 do 24 września udział w warsztatach jest bezpłatny, organizator zapewnia wyżywienie.

Hubert Kowalski
współpracuje z wybitnymi muzykami, m.in. Marcinem i Lidią Pospieszalskimi, Joachimem Mencelem, Piotrem Baronem, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Cudzichem. Od 1993 r. współtworzy zespół „Deus Meus”.
Jako kompozytor ma w dorobku Oratorium na Boże Narodzenie na chór, orkiestrę, solistów i sekcję rytmiczną, Pasję wg św. Jana na chór, orkiestrę, solistów i instrumenty perkusyjne, musical „Zazdrosna Miłość” (jako współtwórca), Misterium Przebaczenia na chór, orkiestrę symfoniczną, solistów i sekcję jazzową, wiele piosenek podejmujących problemy współczesnego świata. Komponuje współczesne pieśni liturgiczne, przygotowuje nowe wokalno-instrumentalne opracowania pieśni stanowiących Tradycję Kościoła katolickiego (jego opracowania zostały wykorzystane podczas spotkania Benedykta XVI z młodzieżą w Krakowie w 2006 r.). Prowadzi zajęcia warsztatowe, mające na celu podniesienie jakości muzyki religijnej wykonywanej podczas liturgii w kościołach. (źródło: http://mlodzi.niedziela.pl/).

Program warsztatów będzie podany po kwalifikacji do grup.  Zgłoszenie udziału oznacza zadeklarowanie pełnej dostępności w czasie warsztatów:

22.09.2017 r. (piątek) – warsztaty popołudnie i wieczór
23.09.2017 r. (sobota) – warsztaty przedpołudnie i popołudnie
24.09.2017 r.(niedziela) – próba generalna i występ przedpołudnie i popołudnie

Aby wziąć udział w naborze do grupy, należy złożyć poprawnie wypełniony formularz dla kandydatów.  Formularz można pobrać:

- w formie papierowej w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu (ul. Kościuszki 4) w Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Bracka 12) i w lubańskich parafiach

- w formie cyfrowej na stronie www.luban.pl/patronat

 

Wypełniony formularz należy złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej do 11 września 2017 r.:

- wersja papierowa: sekretariat Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, ul. Kościuszki 4

- wersje elektroniczne: mdklub@wp.pl

Liczba miejsc ograniczona! Organizator po skompletowaniu zgłoszeń powiadomi o kwalifikacji do grupy mailowo. Zgłoszenia bez podanego adresu mailowego i numeru telefonu lub innych wymaganych danych nie będą rozpatrywane.

Działanie zrealizowane w ramach projektu „Wspólna kultura i historia pomostem pomiędzy mieszkańcami Lubania i Kamenz”.

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska - Saksonia 2014-2022.

foto: foto.lca.pl

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...