Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-06-2017

Lubańskie samorząd otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na realizację projektu z naszym zachodnim partnerem, miastem Kamenz. Dotacja została przyznana na część przedsięwzięć związanych z nadaniem miastu patronatu Świętej Marii Magdaleny.

- W czerwcu zostaliśmy poinformowani o przyznaniu dofinansowania dla naszego projektu pn. „Wspólna kultura i historia pomostem pomiędzy mieszkańcami Lubania i Kamenz”. Otrzymaliśmy wsparcie ze środków unijnych w wysokości 85 %, tj. dotację w kwocie 14 980,96 EUR - mówi Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania. - Wnioskodawcą projektu jest Miejski Dom Kultury a partnerem nasze sąsiednie miasto Kamenz, z którym współpracujemy w ramach Górnołużyckiego Związku Sześciu Miasta. Każde wspólne przedsięwzięcie gmin przyczynia się do poprawy komunikacji. To właśnie wzmocnienie współpracy partnerskiej na polu kultury pomiędzy mieszkańcami Lubania i Kamenz jest naszym celem.

W ramach projektu zaplanowano trzy zadania: organizację i przeprowadzenie warsztatów wokalnych i oratorium, działania informacyjno-promocyjne oraz konferencję podsumowującą projekt z dyskusją panelową w listopadzie i prezentacją filmu oraz oratorium podczas konferencji.

W warsztatach wokalnych wezmą udział mieszkańcy Lubania i Kamenz. Uczestnicy zostaną zrekrutowani w otwartym naborze przeprowadzonym w obu miastach . Zajęcia trwać będą trzy dni i zostaną przeprowadzone w Lubaniu – zaznacza Bartosz Kuświk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.Udział w warsztatach stanowi wspaniałą możliwość rozwoju artystycznego. Uczestnicy będą ćwiczyć specjalnie skomponowane oratorium i wspólnie je wykonają przy udziale orkiestry składającej się z profesjonalnych muzyków podczas głównych uroczystości patronackich, 24 września w Kościele pw. Świętej Trójcy.Warsztaty trwać będą od 22 do 24 września.

Liczba osób uczestniczących we wspólnych działaniach realizowanych w ramach projektu wynosi 150 osób. Po zakończeniu realizacji projektu będą kontynuowane wspólne działania polegające m.in. na cyklicznych sympozjach naukowych oraz przedsięwzięciach kulturalnych związanych z postacią patronki miasta.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska - Saksonia 2014-2022.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...