Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-02-2020

Dlaczego warto oddawać krew? Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa serdecznie zaprasza do oddawania krwi. Dzielenie się tym cennym lekiem, to nie tylko pomoc innym ale także własna profilaktyka

Oddając krew regularnie, przechodzimy dokładne badanie: ocenę stanu ogólnego, wygląd skóry, ciśnienie krwi. Ocenie podlegają także węzły chłonne. Krew każdego Dawcy jest dokładnie przebadana. W przypadku Dawcy, który przychodzi oddać krew pierwszy raz pobierane są dwie próbki krwi żylnej. Jedna z nich jest badana pod kątem wirusów, a druga wykorzystywana jest do oznaczenia grupy krwi AB0 i Rh.
Dawca każdorazowo ma przebadaną hemoglobinę, badania wirusologiczne. Natomiast u Dawców krwi oddających regularnie osocze oznacza się dodatkowo, co najmniej raz w roku, stężenie białka całkowitego i skład procentowy białek lub wskaźnik albuminowo-globulinowy.

Zainteresowanym przypominamy, że przy rejestracji możemy zgłosić, że chcemy otrzymać wydruk wyników badań.
Jeżeli jest to Centrum Krwiodawstwa otrzymamy go „od ręki”.
Jeżeli Oddział Terenowy lub punkt, który nie wykonuje badań analitycznych wynik będziemy mogli otrzymać lub samodzielnie odebrać w wyznaczonym czasie.

Szczegółowy wykaz badań dostępny jest na stronie: www.krwiodawstwo.org.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...