16-12-2020

W Lubaniu dzieci ze żłobka i przedszkolaki jeszcze dziś wspominają wizytę niezwykłego gościa. Prezenty, zabawa, radość i uśmiech zdobiący maleńkie twarze. To były wyjątkowe chwile.

W Żłobku Miejskim dzieci już od rana 6 grudnia wypatrywały Świętego Mikołaja przez okno. Dźwięk dzwoneczków zdradził im, że zbliża się wyczekiwany jegomość. Podopieczni żłobka w czerwonych strojach i mikołajowych czapeczkach zaprosili Mikołaja do wspólnej zabawy. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia oraz paczki wręczone każdemu dziecku. Był to dzień pełen wrażeń i radości.

Ho, ho, ho! - tym okrzykiem przywitał Święty Mikołaj  przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1. Dzień odwiedzin był wypełniony mnóstwem pozytywnych emocji. Dzieci otrzymały prezenty, brały udział w warsztatach cukierniczych, ale same także przygotowały niespodzianki dla Mikołaja. Ubrały choinkę, śpiewały piosenki, wykonały ozdoby świąteczne, pięknie recytowały wiersze i obiecały, że nadal będą grzeczne.

Następnym punktem odwiedzin na mikołajkowej mapie Lubania było Przedszkole Miejskie nr 5 im. Juliana Tuwima. Co ciekawe, właśnie tutaj kilka dni wcześniej Mikołaj rozwiesił pranie, które dzięki ciepłu kominka zdążyło wyschnąć na czas. Zaraz po przekroczeniu progu przedszkola Święty podziękował za pomoc i pełen zapału przystąpił do rozdawania prezentów. Piosenki i wiersze w wykonaniu przedszkolaków umiliły cudowną wizytę.

W Słonecznym Przedszkolu Niepublicznym nr 1 przygotowania do 6 grudnia wypełniło ubieranie choinki, dekorowanie pierniczków oraz nauka piosenek i tańców. Słoneczne przedszkolaki same wyruszyły na poszukiwania Mikołaja. Miały dobre przeczucie, bo zmarznięty zgubił się w parku na Kamiennej Górze. Aby go trochę rozgrzać zorganizowały gimnastykę i zaśpiewały bardzo skoczną świąteczną piosenkę po angielsku. Po powrocie do przedszkola ze zdziwieniem odkryły mnóstwo prezentów pod choinką. Ale jak to? Czyżby Mikołaj miał wspólnika?

Z ciężkim workiem podarków Mikołaj odwiedził też Akademię Malucha - Niepubliczne Przedszkole Językowe w Lubaniu. przedszkolaki od razu wiedziały, że dotarły wszystkie listy, jakie napisały do świętego. A ten na wstępie pochwalił je za pięknie wysprzątane i udekorowane sale. Dzieci dla swojego gościa ładnie zaśpiewały, zatańczyły i zagrały na dzwoneczkach. Nie zabrakło też przedstawienia, wspólnej zabawy i pamiątkowych zdjęć. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

Od początku grudnia Niepubliczne Przedszkole Biały Miś zdobiła choinka. Również tutaj przedszkolaki z zaangażowaniem pisały listy do Mikołaja. Z jeszcze większym zapałem powitały radośnie przemiłego gościa o siwej brodzie. Wiersze dla Mikołaja i prezenty dla podopiecznych przedszkola grały tego dnia pierwsze skrzypce. Sale wypełnił szelest rozpakowywanych upominków i pełne zachwytu okrzyki najmłodszych.

Święty Mikołaj nie miał również najmniejszych trudności, aby zjawić się w Planecie Uśmiechu. Bo „adres przedszkola jest najprostszy w świecie, każde dziecko też go zna, to Jeleniogórska 2.” Oprócz mikołajkowych wrażeń i upragnionych prezentów 6 grudnia na dzieci czekała niespodzianka od pań nauczycielek. Wystąpiły one w przedstawieniu "O łakomym Mikołaju i Elfie zdrajcy".

(ŁCR)