Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-01-2021

Stowarzyszenie Dolnośląskie Forum Integracyjne od stycznia 2021, w ramach projektu współfinansowanego ze środków PFRON pt. "Siła jest w Nas!", oferuje wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością z Dolnego Śląska.

informujemy, że Stowarzyszenie Dolnośląskie Forum Integracyjne od stycznia 2021, w ramach projektu współfinansowanego ze środków PFRON pt. "Siła jest w Nas!", oferuje bezpłatną pomoc w sytuacjach kryzysowych oraz wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością z Dolnego Śląska oraz ich rodzin - online (za pomocą komunikatorów) oraz telefonicznie.

 

Sytuacja epidemiologiczna i związane z nią ograniczenia powodują pogorszenie stanu psychicznego wielu osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin. Wprowadzone obostrzenia, zamknięcie części szkół i zakładów pracy, wiążą się dla wielu osób ze zwiększonym poczuciem stresu i lęku. Obecnie dużo z wyżej wymienionych osób znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Jednocześnie zostały one pozbawione wsparcia terapeutycznego i psychologicznego.

 

Oferta wparcia skierowana jest do osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin z Dolnego Śląska.

 

W ramach realizacji projektu „Siła jest w Nas!”:

- został uruchomiony dostępny całodobowo adres e-mail: pomoc@dfi.org.pl, oraz

- dyżur telefoniczny pod numerem 514 002 926 odbywający się w poniedziałki od godz. 12.00 do godz. 18.00.

 

Konsultant przyjmuje zapytania dotyczące uzyskania pomocy, udziela wstępnych informacji oraz umawia indywidualne terminy na spotkania ze specjalistami. W zależności od preferencji oraz możliwości osób z niepełnosprawnością lub ich rodzin – spotkania będą odbywały się telefonicznie i online (przy pomocy komunikatorów internetowych). W wyjątkowych przypadkach, kiedy sytuacja tego wymaga – osobiście (z zachowaniem reżimu sanitarnego). Wsparcie odbywa się w formie konsultacji kryzysowych (szybka, doraźna pomoc osobom będącym w kryzysie lub doświadczającym silnie stresowego / kryzysowego wydarzenia i ewentualne przekierowanie do specjalisty) oraz spotkań z psychologiem / psychoterapeutą (regularne wsparcie, dłuższy kontakt pozwalający na efektywną pracę w zakresie radzenia sobie w trudnych sytuacjach).

 

Projekt jest realizowany do 30.12.2021.

 

Więcej szczegółów na stronie:

https://www.facebook.com/dolnoslaskieforumintegracyjne

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...