Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-03-2021

W kolejnym module programu edukacyjnego "Emocja" dzieci z grupy V Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu poszukiwały odpowiedzi na pytanie „Czy słowa mają moc?”


W trakcie dyskusji dzieci stwierdziły, że słowa, które sprawiają przyjemność, są miłe, ale są też słowa, które sprawiają ból i przykrość. Nauczyliśmy się rozpoznawać „kolczaste” i „puchate” słowa. Słowa te symbolizował kaktus oraz puszysty pomponik. Następnie dzieci zilustrowały ciepłe i puchate słowa, stworzyły z nich obrazy w aplikacji Quiver. Drugiego dnia dzieci w rytm melodii „Marsz Radetzky'iego” Johann'a Strauss'a witały się różnymi częściami ciała. Po zabawie ruchowej na tablicy umieściliśmy sylwetę ust, zadaniem dziecka było zastanowienie się, powiedzenie i przyłożenie odpowiedniego obrazka, który według niego odpowiada na pytanie: „Czym jest Magia Słów?” Po omówieniu znaczenia słów, wspólnie wyruszyliśmy do Krainy Magii Słów. Na pierwszej stacji „Ma” - dzieci wysłuchały treści wiersza Natalii Martenki „Magia słów” i przypomniały sobie sytuacje, w których mówimy: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. Stacja „Dla każdego coś miłego - „Gia”- Kraina Życzliwości. W tej krainie wszyscy są dla siebie bardzo mili. Popularne jest mówienie sobie nawzajem miłych rzeczy. Biletem wstępu do Krainy Życzliwości – było powiedzenie koledze – coś bardzo miłego. Po wypowiedzeniu miłych słów koledze, przeszliśmy do Krainy Życzliwości, żeby wysłuchać opowiadania o znajdującym się tam drzewie. Dzieci z uwaga wysłuchały opowiadania i stworzyły własne drzewo z pięknymi słowami. Wiele z nich wymyśliły same. Na stacji „Trzy magiczne słowa - „Sł” - odegraliśmy mini scenki teatralne używając zwrotów: proszę, przepraszam i dziękuję. Ostatnią stacją była stacja „Medale wdzięczności - „Ów”, gdzie dzieci ozdabiały według własnego pomysłu Medal wdzięczności i wręczały go wybranej osobie. Na zakończenie wiele radości i przyjemności dostarczyła nam zabawa relaksacyjna „Biały obłoczek”.
Moduł ten szczególnie przypadł nam do gustu, uświadomił nam, jak magiczną i ważną rolę odgrywają słowa, które słyszymy i wypowiadamy każdego dnia. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyzwania z Emocją!

                                                                                                                A.D.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...