Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-03-2021

W ramach projektu „Teatr” przedszkolaki z grupy II rozwijały swój twórczy potencjał.

Rozmowy przy tablicach edukacyjnych oraz na podstawie obejrzanych filmików wprowadziły dzieci w świat teatru i muzyki. 4-5 latki poszerzyły swoją wiedzę i zasób słownictwa w tym zakresie. Wspólnie z dziećmi stworzyliśmy kącik teatralny. W swoich twórczych działaniach przygotowywały stylizacje sceniczne oraz projekty strojów scenicznych znanych postaci bajkowych. Wykonały kukiełki i wystąpiły w teatrzykach paluszkowych „ Trzy świnki”, „Czerwony Kapturek” samodzielnie improwizując tekst. Wiele emocji dostarczyła im również zabawa z pacynkami, dzieci w małych zespołach tworzyły własne przedstawienia. W ramach teatru muzycznego wykonały marakasy. Chętnie tworzyły własne rytmy do ulubionych piosenek oraz uczestniczyły w muzycznych improwizacjach z elementami metody aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss. Nie zabrakło również ruchu scenicznego - dzieci przedstawiały nastrój muzyki swoim ciałem.   

Była to dla wszystkich wspaniała zabawa, która dała dzieciom nie tylko wiele radości, ale również wzmocniła poczucie ich własnej wartości.

                                                                                                       M.R.

                                                                                                         

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...