Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-08-2021

21 sierpnia Związek Sześciu Miast Łużyckich obchodził swoje 675 urodziny. Miasto Lubań będące stolicą polskiej części Górnych Łużyc uczestniczyło w obchodach w Löbau.

W sobotę 21 sierpnia w Löbau świętowano utworzenie historycznej koalicji sześciu miast. Lubań włączył się w uroczysty jubileusz. Na festiwalowej łące promowano miasto Lubań. Przygotowano stoisko z materiałami informacyjno-promocyjnymi oraz gadżetami naszego miasta. Lubań było widać i słychać. W międzynarodowym evencie nie mogło zabraknąć lubańskiej maskotki. Wieża Bracka stała się wyjątkowo rozchwytywaną atrakcją, obok której nie dało się przejść obojętnie. Równie pozytywne emocje wzbudzała Historyczna Straż Miejska z pokazami musztry i wystrzałami z muszkietów. W programie scenicznym zaplanowano także polskie prezentacje. Na scenie muzycznej wystąpiły Złote Nutki oraz Zespół Echo Bukowiny.

Górnołużycki Związek Sześciu Miast został utworzony w 1346 roku przez sześć miast w celu wzajemnej pomocy ekonomiczno-politycznej. W jego skład weszły Bautzen, Goerlitz, Kamenz, Lubań, Löbau i Zittau. Na przestrzeni wieków zmienił się charakter koalicji. Obecnie główną ideą związku jest promocja historii regionu, kultury oraz walorów turystycznych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...