Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-10-2021

Ruszył nabór wniosków w ramach programu „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych – pilotaż na terenie województwa dolnośląskiego”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłasza, że z dniem 11 października 2021 r. uruchomiony został nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego programu „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych – pilotaż na terenie województwa dolnośląskiego”.

Program skierowany jest do:

- osób fizycznych - właścicieli / współwłaścicieli lokali mieszkalnych,

- wspólnot mieszkaniowych w budynkach wielorodzinnych mieszczących od 3 do 20 lokali mieszkalnych, zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego.

Wsparciem objęte są przedsięwzięcia polegające na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawie efektywności energetycznej w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego. Wyższe wsparcie przewidziane jest dla przedsięwzięć realizowanych na terenie gmin graniczących z Republiką Czeską zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego, wymienionych w programie.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: www.czystepowietrze.gov.pl  oraz https://wfosigw.wroclaw.pl (złóż wniosek dostępne od 11.10.2021 r.).

Budżet programu :

- dotacja w wysokości 20 000 000 zł,

- pożyczka w wysokości 4 700 000 zł przeznaczona na uzupełnienie wkładu własnego dla wniosków składanych przez wspólnoty mieszkaniowe

Wnioski będą przyjmowane od dnia 11 października 2021 r. do dnia 31 sierpnia 2022 r. lub do wyczerpania budżetu Programu.

Osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe mogą składać wnioski o dofinasowanie za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD), po utworzeniu konta i zalogowaniu, na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod adresem http://gwd.nfosigw.gov.pl. Wniosek należy wypełnić i przesłać przez GWD, a następnie złożyć w formie:

  • elektronicznej – na wyznaczoną skrzynkę podawczą WFOŚiGW Wrocław znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), po uprzednim opatrzeniu go kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem zaufanym Wnioskodawcy lub w przypadku wspólnoty mieszkaniowej osoby/osób upoważnionej/ych do reprezentacji Wnioskodawcy,

  • papierowej – przez dostarczenie wraz z załącznikami do WFOŚiGW Wrocław, po uprzednim pobraniu PDF wniosku przesłanego przez GWD, wydrukowaniu i opatrzeniu go podpisem własnoręcznym Wnioskodawcy lub w przypadku wspólnoty mieszkaniowej osoby/osób upoważnionej/ych do reprezentacji Wnioskodawcy. Dostarczenie może nastąpić:

  • osobiście albo za pośrednictwem kuriera do WFOŚiGW Wrocław,

  • za pośrednictwem placówki pocztowej.

Wnioski będą przyjmowane od 11 października 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. lub do wyczerpania budżetu Programu.  

Wszelkie informacje o programie dostępne są pod linkiem Budynki wielorodzinne - pilotaż.

Odpowiedzi na pytania dotyczące pilotażu można uzyskać dzwoniąc na nr infolinii  607 700 370 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

Program pilotażowy obsługiwany jest bezpośrednio przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu i jego oddziały. Informujemy, że najbliższy odział znajduje się w Jeleniej Górze na pl. Ratuszowym 31/32, nr. tel. (75) 753 28 29, kom. 607700373, e-mail: jeleniag@fos.wroc.pl.

 

https://wfosigw.wroclaw.pl 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...