Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-08-2023

W sobotę 26 sierpnia w Bibliotece w Ratuszu dzieci miały niezwykłą okazję zanurzyć się w fascynujący świat Sztucznej Inteligencji podczas warsztatów dla dzieci.

Wspólnie z utalentowanymi studentkami, wolontariuszkami programu IT for She, przekroczyliśmy próg cyfrowego świata, gdzie komputery stają się naprawdę mądrzejsze!     Dzieci miały okazję nauczyć komputer, jak rozpoznawać różne przedmioty, a także sprawdzić,   czy Sztuczna Inteligencja jest wstanie na podstawie kilku pytań odgadnąć postać, którą wybraliśmy.  

Nie zabrakło również chwil twórczych, gdy dzieci programowały swoją własną grę, albo cyfrowo ożywiały swoje rysunki, dając im zupełnie nowe życie!     A próba odgadnięcia, czy to tekst napisany przez człowieka czy przez Sztuczną Inteligencję, dostarczyła nam wielu zabawnych i zaskakujących momentów!  

Dziękujemy serdecznie wolontariuszkom z IT for She za prowadzenie tych inspirujących zajęć i dzielenie się swoją pasją z najmłodszymi.  

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...