Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-09-2023

O pasji podróżowania można rozmawiać godzinami. Każdy ma swoje ulubione miejsca, sposoby ich poznawania. Ale niewiele osób wie, co to jest TRInO? I właśnie taki był temat przewodni spotkania w lubańskiej bibliotece w ramach cyklu „Podróże kręcą”, które odbyło się 19 września 2023 r. w „Galerii nad Schodami”.

TRInO - Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację - to imprezy z mapą i/lub kompasem, których głównym celem jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu na poznawaniu w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc. Część mieszkańców Lubania (głównie członkowie PTSM) od kilku lat właśnie w taki sposób spędza czas wolny penetrując znane i nieznane miejsca w Polsce i poza jej granicami.

Na spotkaniu pan Henryk Sławiński, zdobywca srebrnej oznaki TRInO, opowiedział o zasadach obowiązujących podczas takiego zwiedzania, przygodach, jakie do tej pory były jego udziałem, zasadach zdobywania punktów i odznak. Pozostali uczestnicy spotkania wspomnieli o miejscach, które dzięki tej zabawie zobaczyli, bowiem nie wszystkie trasy prowadzą utartymi szlakami.

TRInO to również świetny sposób na integrację międzypokoleniową, edukację regionalną, a co najważniejsze- aktywne spędzanie czasu.

Więcej na powyższy temat można znaleźć na stronie: https://trino.pttk.pl/

Zapraszamy do zabawy!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...