Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-10-2023

Biblioteka w Lubaniu stara się skierować swoją ofertę programową do różnych grup wiekowych. Tym razem grupą docelową programu "Wzmocnij Swoje Otoczenie" stała się młodzież. Dnia 12 października nastąpiło otwarcie "Strefy Młodych", która została wydzielona w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży lubańskiej książnicy.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie lubańskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza, w towarzystwie Pani Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej Małgorzaty Poszelężnej, Wiceburmistrza Miasta Lubań Mateusza Zajdla, Przewodniczącego Rady Miasta Lubań Kamila Glazera oraz nauczycieli z wyżej wymienionych szkół.

"Strefa Młodych" to specjalnie przygotowane miejsce do spotkań, odpoczynku, rozmów, ale także rozrywki. Dzięki uzyskanej dotacji zakupiono wygodne, kolorowe fotele, kanapę z poduchami, stoliki oraz konsolę PlayStation 5 z goglami VR i zestawem gier, dzięki czemu każdy znajdzie coś interesującego w bibliotece. Całość uzupełnił remont pomieszczenia oraz nowy układ przestrzeni.

Najważniejszym elementem, który umożliwił stworzenie miejsca nowych pomysłów i projektów, było oczywiście nasze partnerstwo z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi oraz grant w wysokości 20 000,00 zł w ramach programu "Wzmocnij Swoje Otoczenie".

"Wzmocnij Swoje Otoczenie" to program grantowy skierowany do mieszkańców obszarów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, który umożliwia mieszkańcom aktywną zmianę swojej okolicy.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje na temat programu i jego organizatora są dostępne na stronach internetowych: https://www.wzmocnijotoczenie.pl oraz https://www.energetycznykompas.pl.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...