Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-10-2023

Już po raz jedenasty Burmistrz Miasta Lubań zaprasza miejskie kluby sportowe do udziału w plebiscycie „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2023” oraz konkursie „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2023”.

Rywalizacja to dla sportowca chleb powszedni. Jak jednak – w duchu sportowej rywalizacji - docenić wszystkich, których w Lubaniu łączy sport, niezależnie od uprawianej dyscypliny?

Pomysł na plebiscyt narodził się w 2013 roku. Z czasem równolegle z plebiscytem zaczęto organizować konkurs. Dzięki temu co roku mamy dwóch zwycięzców: jednego wybieranego przez mieszkańców i drugiego - przez kapitułę konkursową, biorącą pod uwagę rangę osiągnięć sportowych oraz promocyjny i edukacyjny wymiar działalności sportowej.

Młodzi sportowcy, osiągający świetne wyniki w rywalizacji ogólnopolskiej i międzynarodowej, mają szansę zaistnieć w świadomości społeczności lokalnej, również wśród osób, którym ze sportem niekoniecznie jest po drodze. Stąd od pierwszej edycji kluby sportowe chętnie zgłaszają swoich reprezentantów, a lubanianie do ostatniej minuty trwania plebiscytu głosują i dopingują swoich faworytów.

Kolejna edycja plebiscytu „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2023” oraz konkursu „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2023” właśnie rusza. Już dziś serdecznie zapraszamy kluby do zgłaszania kandydatur na e-maila: promocja@luban.pl (oryginały należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań lub Informacji Turystycznej). Czekamy na nie do 31 października 2023 roku.

Po skompletowaniu dokumentacji sylwetki sportowców zostaną przedstawione na łamach Ziemi Lubańskiej oraz internetowej stronie miasta luban.pl. Znajdziemy je również na FB Lubię Lubań. Organizatorem konkursu „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2023” i plebiscytu „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2023” jest Burmistrz Miasta Lubań.

(ŁCR/foto: Grzegorz Bereziuk)

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...