Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-11-2023

Dnia 27 października 2023r. uczniowie klasy IIIA wraz z wychowawcą oraz opiekunami poznali tajemnicę największych podziemi w Karkonoszach. Podziemia Time Gates w Jeleniej Górze to jedyne miejsce, gdzie można podróżować w czasie i przestrzeni. Jest to niezapomniana podróż łącząca w sobie unikalne elementy przyrody, historii, nauki oraz legend.

„Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja i okazja do zrozumienia, czym jest czasoprzestrzeń. Wysłuchaliśmy wyjątkowej historii Karkonoszy i Jeleniej Góry, opowiedzianej przez najprawdziwszego Ducha Gór. Obejrzeliśmy również największą w Polsce cewkę Tesli, dzięki której mieliśmy okazję bliżej „spotkać się” z szybszym od światła piorunem. Podczas zajęć z szalonym naukowcem poznaliśmy zastosowanie ciekłego azotu. Odwiedziliśmy również Muzeum Szkła, w którym braliśmy udział w warsztatach malowania na szkle. Pomimo deszczu i typowo szarej, jesiennej aury byliśmy w doskonałych humorach. Nie możemy doczekać się kolejnej, tak ciekawej wycieczki”- uczniowie klasy IIIA. 

JM

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...