Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2023

W SP1, przez dwa dni (15 i 22 listopada), zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień od hazardu dla kl. 7-8. Są one częścią akcji edukacyjnej KAS pod honorowym patronatem MEiN. Nasz gość, p. Grażyna Markowska-Trypka, edukatorka finansowa MF i kierowniczka Działu Czynności Analitycznych i Sprawdzających w Urzędzie Skarbowym w Lubaniu, podczas spotkań z młodzieżą poruszyła następujące kwestie – czym jest hazard, uregulowania prawne oraz co właściwie znaczy być uzależnionym. Ponadto nasi uczniowie dowiedzieli się o istotnych konsekwencjach społecznych i zdrowotnych po wpadnięciu w szpony hazardu.

 Cała tematyka okazała się niezwykle interesująca, a informacje zostały poparte licznymi przykładami, w tym również krótkimi filmami edukacyjnymi. Dziękujemy za tak ważne zajęcia, które podniosły naszą świadomość o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą ten niebezpieczny i bardzo wciągający nałóg.

MLe

nformacje o akcji znajdziesz na stronie niedlahazardu.gov.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...