Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2023

W dniach 21-23 listopada, w lubańskiej Jedynce, odbyło się wydarzenie pn. „Spotkanie przy herbatce z kulturą angielską” połączone z obchodami Szkolnego Tygodnia Życzliwości. Uczniowie kl. I-VIII wraz z nauczycielami, w czasie lekcji, wzięli udział w pogadance o zasadach savoir-vivre oraz obejrzeli film o parzeniu i zwyczaju picia herbaty w Wielkiej Brytanii. Tradycja spotkań przy tym napoju jest bowiem nieodłącznym elementem, a także filarem kultury anglosaskiej. Przy okazji w SP1 została przygotowana specjalna sala, gdzie nasza młodzież mogła napić się różnych aromatycznych herbat oraz skosztować słodkie przekąski (pyszne herbatniki z dżemem).

Pięknie nakryte obrusami stoły, śliczne porcelanowe zastawy z dzbankami i filiżankami – dzięki temu ta klasa zmieniła się w uroczą, klimatyczną herbaciarnię. Ponadto w jej wnętrzu, na ścianach, zawisły szczególne prezentacje tematyczne w formie plakatów o tradycji „tea time”. Odbył się także quiz o zasadach dobrego zachowania, a dzieci chętnie przywiązywały papierowe liście (tj. hasła związane z życzliwością) do niezwykłego drzewa na parterze. Warto dodać, że przez trzy dni dziewczęta i chłopcy z wielką przyjemnością korzystali z bogatej oferty wyjątkowej herbaciarni. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za duży odzew oraz liczny udział. 

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie tej wspaniałej i smakowitej inicjatywy były panie: Sylwia Matusiak, Izabela Najman-Mowczko (nauczycielki języka angielskiego) oraz Liliana Czerwińska, Beata Kazan (nauczycielki związane z wolontariatem). Ogromne podziękowania, za nieocenioną pomoc w współprowadzeniu, obsłudze, a także organizacji poczęstunku, należą się również siódmo- i ósmoklasistkom oraz paniom z obsługi.

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...