Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-12-2023

W dniu 11 grudnia br. Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień pod przewodnictwem Wicemarszałka Dolnego Śląska ogłosiła wyniki XXIII edycji Programu Stypendialnego „Zdolny Śląsk” w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. W tym roku napłynęło ponad 500 aplikacji, zatem o jedno stypendium starało się dziesięć osób, a przyznawano tylko 56 stypendiów w kategorii: naukowej (28), artystycznej (10), sportowej (16) oraz za działalność społeczną (2). Tym bardziej cieszy fakt, że wychowanek naszej szkoły – Oskar Usyk z klasy 6b znalazł się wśród najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych Dolnego Śląska.

Chłopiec otrzymał roczne stypendium na rozwijanie swoich uzdolnień oraz pasji w kategorii sportowej. Należy podkreślić, iż tegoroczny konkurs stypendialny trwał do 20 września i premiował młodzież, która rozwija własne talenty – oceniana była nie tylko średnia ocen i osiągnięcia w konkursach, zawodach, ale też cała osobowość kandydata. Doceniono też osoby, które dbają o własny rozwój oraz angażują się również społecznie. Nasz szóstoklasista z pewnością do takich należy! Na wyniki czekaliśmy aż do 11 grudnia! Było warto! Gratulujemy i życzymy efektywnego wykorzystania przyznanej nagrody na dalsze rozwijanie uzdolnień. Jako szkoła aplikowaliśmy jeszcze o jedno stypendium dla Amelii Mowczko (z klasy 5b). Jednak, mimo spełnienia wymagań regulaminu, zatwierdzeniu ponadprzeciętnych osiągnięć naukowych oraz dokonań społecznych, piątoklasistce nie przyznano stypendium. Mamy nadzieję, że Amelia spróbuje swoich sił w przyszłorocznym konkursie.

I.S.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...