Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-12-2023

Za nami „Jasełka Bożonarodzeniowe”, które odbyły się 14-15 grudnia na sali gimnastycznej SP1 – przepięknie przystrojonej na tę specjalną okazję. Widowisko zostało przygotowane przez uczniów dla ich koleżanek i kolegów, przy pomocy nauczycieli. Aktorami – oczywiście – była nasza, zdolna młodzież z kl. II-VII. Poza nimi na scenie pojawili się też: mali tancerze z kl. IC, pasterze, aniołowie, trzej mędrcy ze Wschodu, dwa czorty, król Herod czy kilkunastoosobowy żeński chór. Szkolny spektakl opowiadał o trudnych losach Maryi i Józefa w tę wyjątkową, lecz szczególną noc. Odbył się w świątecznej scenografii, okraszony pięknym śpiewem kilku kolęd, pastorałek oraz pieśni, a także grą na flecie poprzecznym czy akordeonie.

To blisko godzinne przedstawienie było grane trzy razy: najpierw dla rodziców naszych uczniów, nauczycieli i pracowników placówki. Kolejnego dnia dla młodzieży z klas: I-IV oraz V-VIII. Za każdym razem nasi aktorzy otrzymywali gromkie brawa na stojąco od zgromadzonej w sali publiczności. Warto również wspomnieć, że jasełka uraczyły nas swoim wyjątkowym charakterem, niezapomnianymi wrażeniami oraz cudowną grą bardzo licznej grupy młodzieży. Natomiast tekst jasełek był niezwykle interesujący, współczesny oraz doprawiony szczyptą dobrego humoru. Po zakończeniu niezwykłych widowisk zuchy z ZHP, tj. z 21 Gromady „Poszukiwacze Przygód”, przekazały na ręce pani Dyrektor Beaty Myśliwiec oraz Burmistrza Miasta Lubań pana Arkadiusza Słowińskiego – Betlejemskie Światło Pokoju. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to wyjątkowe przedsięwzięcie! Pokazało ono, że warto robić niesamowite rzeczy dla innych – tak, jak w tym przypadku. Wielkie, wielkie brawa dla Was! Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie niezwykłego wydarzenia byli: p. Beata Kazan (scenariusz, reżyseria, scenografia i dekoracje), p. Joanna Czerwiec (taniec), p. Krzysztof Kucharczyk (oprawa muzyczna) oraz pracownicy obsługi (scenografia i dekoracje).

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...