Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-06-2024

Rowerzysta/turysta, gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, narciarz/łyżwiarz oraz pływak/wodniak. Czy 175 uczniów z lubańskich podstawówek poradzi sobie z wyzwaniem i zdobędzie wymienione sprawności?

Nad ksiażkami uśmiechnięta dziewczynka z rękami uniesionymi ku górze, wokół niej grafiki kojarzące się z nauką: globus, kątomierz, ekierka, nuty, piłka...

Sprawny Dolnoślązaczek to program skierowany do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Ma on na celu rozbudzić zainteresowania różnorodną aktywnością sportową, poprzez ciekawe formy realizacji zajęć wychowania fizycznego.
Zajęcia ukierunkowane są na nabycie umiejętności, które pozwolą zdobyć ciekawe sprawności: rowerzysty/turysty, gimnastyka, piłkarza, lekkoatlety, narciarza/łyżwiarza, pływaka/wodniaka.
- Warto uściślić, że prawo udziału w programie mają uczniowie klas zgłoszonych do niego w latach 2022-2024 oraz dzieci, które rozpoczną naukę w klasach I w roku szkolnym 2024/2025. Z lubańskich szkół podstawowych do programu zostało zgłoszonych 8 klas, w tym 175 uczniów – wyjaśnia Anna Zawłocka, Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta Lubań.
Program realizowany jest przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wspierany przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...