Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Aktualności:

08-07-2014

Konkurs "Przyłapani na czytaniu"

Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"
Zapraszamy do udziału

„Przyłapani na czytaniu” to polska edycja programu „Get Caught Reading”- kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media. Głównym pomysłodawcą programu jest Włoska Federacja Wydawców (Associazione Italiana Editori), w Polsce partnerem programu jest Polska Izba Książki. Kampania, do tej pory znana i popularna w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, przyjmuje założenie, że czytanie to przyjemność. Jej celem jest nakłonienie coraz szerszej rzeszy ludzi do częstszego sięgania po książkę. Projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu i mediów. Przyłapani na czytaniu to także europejska inicjatywa, która chce promować czytelnictwo. Zasadą przyświecającą pomysłodawcą jest zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania.
Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny na naszej stronie internetowej:
http://bibliotekaluban.pl/konkursy

25-06-2014

Quiz o "Przygodach Koziołka Matołka" 25.06.2014 r.

Dnia 25.06.2014 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im Marii Konopnickiej w Lubaniu odbył się Quiz, którego tematem były przygody Koziołka Matołka. Było to już ostatnie spotkanie z Koziołkiem Matołkiem, tym razem gośćmi były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu. Oprócz quizu o "Przygodach Koziołka Matołka" na dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci tortu z Cukierni Państwa Janickich. Słodki poczęstunek przyniósł gość specjalny - sam Koziołek Matołek.

24-06-2014

Dzień Otwarty Biblioteki!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza do skorzystania z oferty w ramach obchodów Dni Lubania. Serdecznie zachęcamy do: 

  • odwiedzin naszych działów bibliotecznych,
  • obejrzenia wystawy Malarstwa i rysunku Ireneusza Mielca oraz wystawy Hiistorii Książki,
  • udziału w kiermaszu książek „Za złotówkę” oraz w promocji nowej powieści Kazimierza Kiljana pt. "Smak Szarlotki".

24-06-2014

Promocja nowej powieści Kazimierza Kiljana

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu serdecznie zaprasza na promocję nowej powieści Kazimierza Kiljana pt. "Smak Szarlotki".Już za trzy dni ukaże się najnowsza powieść, która znajdzie się na półkach księgarskich na terenie całego kraju jak i za granicą.

18-06-2014

Uwaga drodzy czytelnicy !

Dnia 20.06.2014 r. Biblioteka wraz z filiami będzie nieczynna.

W okresie wakacyjnym Lipiec - Sierpień Biblioteka będzie czynna w godz. od 8:00 do 16:00

18-06-2014

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek w Lubaniu

Dzisiaj obchodzimy jedenastą edycję Święta Wolnych Książek. Do ogólnopolskiej akcji dołączyła nasza biblioteka. W Trecie została uroczyście otwarta pierwsza w Lubaniu półka bookcrossingowa. Akcja uwalniania książek, czyli bookcrossing, ma na celu promowanie czytelnictwa, popularyzowanie idei dzielenia się książkami. Jeżeli masz w domu książkę, z którą możesz rozstać się i podzielić się radością czytania - zrób to!

13-06-2014

Otwarcie pierwszej półki bookcrossingowej w Lubaniu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna  im. Marii Konopnickiej  zaprasza na otwarcie pierwszej półki bookcrossingowej  w Lubaniu -  17 czerwca, godz. 12:00 TRET.  Bookcrossing polega na zostawieniu przeczytanych książek w miejscach publicznych by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

12-06-2014

Uwaga drodzy czytelnicy!


DNIA 16.06.2014 r. (poniedziałek)
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej
w Lubaniu wraz z Filami będzie NIECZYNNA.

W tym dniu zaplanowane zostało szkolenie Bibliotekarzy MiPBP dotyczące Programu Bibliotecznego Aleph.

Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy we wtorek od godz. 10:00

12-06-2014

Wernisaż rysunku i malarstwa

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu  serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa i rysunku.  Autorem prac jest Pan Ireneusz Mielec.

17-04-2014

Nowa strona internetowa lubańskiej biblioteki

Serdecznie Zapraszamy
do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej dostępnej po adresem.

http://www.bibliotekaluban.pl/

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...