Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-03-2022

Zespoły działające przy lubańskim Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.

Estrada Lubańska

"Estrada Lubańska" to doskonała grupa artystyczna, bardzo dobrze sprawdzająca się w wielkich imprezach plenerowych jak i w salach koncertowych. Grupa ta zdobywa coraz większą popularność. Żywiołowy i spontaniczny charakter programu, barwne i melodyjne utwory, nutka humoru, łatwość nawiązywania kontaktu sprawiają, że kontert jest wspaniałą zabawą dla publiczności. Wokaliści w swoim repertuarze nawiązują do popularnych nurtów muzyki, która na długo zapada w pamięci odbiorców.

Lubaniacy

Wkrótce.

Dzieciaki dęciaki

Wkrótce.

The Bazalt

W swoim repretuarze grupa The Bazalt prezentuje covery polskiego rocka ale nie tylko.

Zespół tworzą pasjonaci i miłośnicy dobrego brzmienia. Podczas koncertów, nie tylko w Lubaniu, publiczność usłyszy popularne covery rockowe - polskie i zagraniczne.

Echo Bukowiny

Zespół „Echo Bukowiny” powstał przy Fundacji Bukowińskiej „Bratnia Pomoc” w 2003 roku.

W repertuarze zespołu jest wiele utworów ludowych - polskich i zagranicznych. Są utwory patriotyczne, kościelne, w tym kolędy polskie i zagraniczne oraz pieśni biesiadne.

 

Znany w mieście i powiecie zespół wyjeżdża na międzynarodowe festiwale bukowińskie w Polsce - w Żarach, Rzepinie czy Jastrowiu, występuje także na Węgrzech, Ukrainie i Rumunii.

HEAVEN

HEAVEN to grupa uzdolnionych muzycznie młodych ludzi, którzy rozwijają swoje pasje pod czujnym okiem instruktora Leona Iwińskiego.

Razem

Wkrótce.

Izerbejdżan

Izerebejdżan, to zespół działający pod auspicjami lubańskiego MDK. Składa się z muzyków, którzy mają światu coś do powiedzenia. - Nasza muzyka na pewno nie jest mainstreamowa – mówi lider zespołu Izerbejdżan Krzysztof Tekliński. – Nie gramy dla zabawy, poklasku czy potańcu, tylko chcemy swoją muzyką i tekstem przekazać to, co jest istotne, o czym ludzie zapomnieli i o czym należałoby przypominać - dodaje. Ta niszowa, niezbyt doceniana strona polskiej sceny muzycznej ma jednak wielu swoich fanów, o czym świadczy choćby fakt, że na koncertach bywa mnóstwo ludzi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...