Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-02-2018

 

Trochę historii...

 

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu należy do najstarszych placówek w regionie. Była pierwszą, którą otwarto po II wojnie światowej przy obecnej  ul. Mickiewicza 1. Inauguracja roku szkolnego miała miejsce 3.09.1945r. pod Basztą Bracką. Wówczas do placówki zaczęło uczęszczać trzydzieścioro uczniów do trzech oddziałów. Prace pedagogiczno-wychowawcze utrudniało ciągłe przemieszczanie się ludności. wielu uczniów kończyło edukacje po klasie trzeciej lub czwartej. Do nauki najszybciej zniechęcali się uczniowie pełnoletni, którzy znajdowali zatrudnienie w powstających zakładach pracy.

Na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych w szkole uczyło się 749 uczniów od godz. 8:00 do 20:00.
W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła została połączona z sąsiadującym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika aż do jego wygaśnięcia.

 Od roku szkolnego 2023/2024 połączyliśmy się ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II z. Oddziałami Integracyjnymi przyjmując uczniów tej szkoły w nasze progi.

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie...

 

Zapraszamy na naszą oficjalną stronę www.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...