Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-03-2013

Art déco na Śląsku – Porcelana i Szkło

Wkrótce w Görlitz zostanie otwarta nadzwyczaj ciekawa wystawa.

14-03-2013

III Jarmark Wielkanocny

Każdy kolejny dzień przybliża nas do Świąt Wielkiej Nocy – Świąt pod każdym względem wyjątkowych, które nieodzownie kojarzą się z wyczekiwaniem i zadumą.

14-03-2013

Spotkania w Trójziemiu Polska-Czechy-Niemcy

Projekt ma unikatowy charakter. Jest adresowany do miłośników regionu, których pasją jest poznawanie jego walorów w żywym kontakcie z nieznanymi jeszcze miejscami i ludźmi. Doświadczenia z dotychczasowej realizacji projektu w czeskiej oraz niemieckiej Euroregionu Nysa zostaną zaprezentowane podczas otwartego, wieczornego spotkania w gospodzie "Kottmarschenke" w piątek, 22. marca b.r. o godz. 18:30 (adres w załączonym zaproszeniu).

13-03-2013

Odkryj swój EDEN w Polsce

Dolnośląska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do udziału w czwartej polskiej edycji Konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN.

12-03-2013

Konkurs fotograficzny "Mieszkańcy Mojego Ogrodu"

Urząd Miasta Lubań, Starostwo Powiatowe w Lubaniu oraz Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu zapraszają mieszkańców powiatu lubańskiego do udziału w otwartym konkursie fotograficznym pt. „MIESZKAŃCY MOJEGO OGRODU”.

12-03-2013

Konkurs fotograficzny "Pomniki Przyrody Lubańskiej"

Urząd Miasta Lubań, Starostwo Powiatowe w Lubaniu oraz Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu zapraszają mieszkańców powiatu lubańskiego do udziału w otwartym konkursie fotograficznym pt.:„POMNIKI PRZYRODY.

12-03-2013

Ogólnopolski sukces aktorki teatru „Dziewiątka”

W tym roku dwie młode i zdolne aktorki teatru „Dziewiątka” Barbara Frencer i Agata Iwanek zostały zakwalifikowane do finału VI Ogólnopolskiego Festiwalu Monodramów MOTYF w Tychach. Wystąpiły wśród dwunastu najlepszych monogramistów w Polsce, gdzie nie ma ograniczeń wiekowych ani kulturowych. W czasie festiwalu 7-9.03.2013 odbywały się nie tylko pokazy monodramów, ale również warsztaty i pokazy mistrzów.

07-03-2013

Wystawa projektów nowych domów przysłupowych

Najlepsze projekty nowych jednorodzinnych domów przysłupowych można będzie obejrzeć na wystwaie, która będzie mieć miejsce od 4 do 11 kwietnia w Galerii Łużyckiej (Rynek – Sukiennice 38, 59-800 Lubań).Międzynarodowy konkurs dla architektów i studentów architektury na koncepcję domu opartego na wzornictwie starych domów przysłupowych zorganizowało Stowarzyszenie Dom Kołodzieja i Stowarzyszenie Fachring Umgebindehaus.

07-03-2013

Sąsiednie niemiecki Górne Łużyce biją rekordy w sferze turystyki

Prof. dr Holm Grosse, kierujący od wielu lat spółką zajmującą się promocją sąsiednich niemieckich Górnych Łużyc opublikował na stronie www.oberlausitz.com, interesującą statystykę odnoszącą się do ruchu turystycznego w granicach tej krainy.

07-03-2013

STAND UP COMEDY

Stowarzyszenie OGARNIJ oraz Restauracja Słoneczna mają przyjemność zaprosić mieszkańców miasta na Stand Up Comedy z programem "Kabaretowy Dzień Kobiet" - czwartek, 7 marca, godzina 20.00, wstęp 10 zł. Restauracja Słoneczna

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...