Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

06-02-2024

Egzaminy teoretyczne na kategorie A w lubańskim OT DORD

Od 21 lutego w lubańskim Oddziale Terenowym Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 i AM.

06-02-2024

Mamy wstępną koncepcję modernizacji amfiteatru

Legendarny Muzyczny Camping, seanse kina letniego i wiele innych niezapomnianych imprez to wspomnienia wielu lubanian, które łączy jedno miejsce – amfiteatr w parku na Kamiennej Górze. We wrześniu ubiegłego roku miejski samorząd pozyskał 2 miliony 700 tysięcy złotych na jego remont i modernizację.

05-02-2024

Cyberbezpieczna Gmina Miejska Lubań

Współczesne wyzwania nakładają na instytucje konieczność działań w sferze bezpieczeństwa technologii informatycznych. Projekt „Cyberbezpieczny samorząd” oferuje jednostkom samorządu terytorialnego dotacje przeznaczone na podniesienie bezpieczeństwa sieci informatycznych.

05-02-2024

Lubańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej szykuje się na nowe inwestycje

Ciepło systemowe to wygodny, bezpieczny i ekologiczny sposób ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. W naszym mieście zapewnia je miejska spółka Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

05-02-2024

Droga do rewitalizacji lubańskiego dworca kolejowego

Stan lubańskiego dworca kolejowego od dawna budzi niepokój lokalnej społeczności. Warto jednak wiedzieć, że miejski samorząd prowadzi intensywne rozmowy z właścicielem obiektu PKP S.A. Starania te dały pozytywny efekt, który – zgodnie z aktualnym Programem Inwestycji Dworcowych Polskich Kolei Państwowych – zobaczymy do 2030 roku.

02-02-2024

Mobilny Punkt Informacyjny w Lubaniu

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza mieszkańców miasta Lubań do skorzystania z bezpłatnych konsultacji na temat wsparcia ze środków  Funduszy Europejskich.

01-02-2024

Styczniowa sesja Rady Miasta Lubań

30 stycznia, w Sali Rajców lubańskiego ratusza, radni Rady Miasta Lubań spotkali się na 85. sesji w tej kadencji.

31-01-2024

Wideoinformator, 31 stycznia 2024 roku

W dzisiejszym wideoinformatorze opowiemy o 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

31-01-2024

Nowe połączenie komunikacji miejskiej dla uczniów

Nowe poranne połączenie komunikacji miejskiej z ul. Parkowej.

29-01-2024

Komunikat Burmistrza Miasta Lubań

Informujemy, że opublikowaliśmy wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Lubań.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...