Lubański Sztab WOŚP doceniony

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W czasie spotkania podsumowano zbiórkę 23. Finału WOŚP, która w tym roku przeznaczona była dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. W zaszczytnym gronie, blisko 200 osób zaproszonych do Pałacu Prezydenckiego, znalazł się lubański sztab WOŚP, który reprezentowali Bartosz Kuświk – dyrektor Miejskiego Domu Kultury oraz Wiesław Ogrodnik – wieloletni szef sztabu.

Niezwłocznie udzielili pomocy

26 marca br. patrolujący centrum miasta strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że przy Placu 3-go Maja znajduje się starsza osoba na wózku elektrycznym, który nagle odmówił posłuszeństwa uniemożliwiając jej tym samym dalsze przemieszczanie się. Funkcjonariusze lubańskiej straży niezwłocznie przystąpili do udzielenia pomocy osobie, która jak się okazało – jest mieszkańcem Lubania.

Misterium Męki Pańskiej Ulicami Miasta

31 marca 2015r. (wtorek) o godz. 17:00 zapraszamy Państwa do Parku Miejskiego obok Wieży  Brackiej, gdzie będziecie mogli odbyć wielkie duchowe i artystyczne przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy. Po raz pierwszy w Lubaniu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej ulicami naszego miasta w wykonaniu uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 3 w Lubaniu.

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W kolejnej odsłonie kroniki lokalnych wydarzeń:

• nagrody dla najlepszych lubanian biegnących w Biegu Piastów,
  • powitanie wiosny,
  • zaproszenie na Jarmark Wielkanocny.

Wiosenne odwiedziny

Na wiosnę przyroda się ożywia... a drzwi do gabinetu burmistrza Lubania rzadko kiedy się zamykają. Dziś Arkadiusz Słowiński gościł dwie świąteczne delegacje: z Ośrodka Wsparcia Dziennego z przepiękną palmą, która ledwo zmieściła się na zdjęciu, i ze Szkoły Podstawowej nr 4 - z miłymi życzeniami.  Podobnie jak odwiedziny wiosennych przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 3 te sympatyczne wizyty tchnęły w urzędowe pokoje i korytarze sporo słońca.

26-03-2015

Wpadnij na Jarmark Wielkanocny!

Już w tą sobotę 28 marca 9.00-16.00 Łużyckie Centrum Rozwoju serdecznie zaprasza na Jarmark Wielkanocny. Na lubańskim rynku będzie wiosennie, smacznie i kolorowo. Kramy będą czynne od godziny 9 do 16, przewidziano także atrakcje dla najmłodszych - zwiedzanie zagrody z kozami i bezpłatne warsztaty biżuterii. Dodatkowo także przepyszne i ciekawe pokazy umiejętności uczniów z ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w ramach festynu "Tradycja rzecz święta".

24-03-2015

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego o inwestycji "Przebudowa SRP I st. Lubań przy ul. Wrocławskiej w ramach budowy gazociągu Jeleniów - Dziwiszów wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województwa dolnośląskiego" - w załączeniu

24-03-2015

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

UWAGA MIESZKAŃCY !!!

23 marca rozpoczęła się akcja wywozu zbędnych przedmiotów i sprzętu z gospodarstw domowych na terenie Lubania. Skorzystajcie Państwo z szansy pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i w podanych terminach wrzucajcie je do specjalnych kontenerów ustawionych na placach, skwerach i ulicach miasta. Wywóz gabarytów odbywa się wg następującego harmonogramu:

23-03-2015

Koncert charytatywny dla Olusia

W piątek 27 marca o godz. 17.00 w auli ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu odbędzie się koncert charytatywny dla Aleksandra Szymańskiego. W grudniu 2014 r. zdiagnozowano u Olusia złośliwy nowotwór lewej gałki ocznej (siatkówczak). Oluś jest podopiecznym Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

23-03-2015

Komunikat

Komunikat Burmistrza Miasta Lubań z dnia 18 marca 2015 roku w sprawie przeznaczenia do wydzierżawienia w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Miejskiej Lubań.