01-03-2022

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tym roku dzień ten obchodziliśmy 24 lutego.

28-02-2022

Pomoc dla Ukrainy w SP 1

Dary prosimy przynosić do Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu przy ul. Mickiewicza 1 w Lubaniu od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-16.00 w sali nr 17. Co zbieramy:

Światowy Dzień Pizzy - PM 1

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie, dlatego nasze przedszkolaki wzięły udział w Światowym Dniu Pizzy.

Dzień Dinozaura

25 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura.

Wyjazd do Teatru- przedstawienie "Karmelek"- PM 1

Podczas wyjazdu do Teatru w Jeleniej Górze dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. "Karmelek"- historię przygód pieska i zwierząt z wiejskiego podwórka.

Słodkości z okazji tłustego czwartku przygotowane przez Samorząd Uczniowski

Jak podaje przysłowie „Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zniszczą pole i będzie miał pustki w stodole”. Tłusty czwartek jako ostatni czwartek przed wielkim postem rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.

27-02-2022

Powrót do szkoły w walentynkowym klimacie

Dzień 14 lutego jest powszechnie znany jako walentynki. To czas okazywania sobie uczuć, a przez wielu nazywany świętem zakochanych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano wiele aktywności, których celem była dobra zabawa.

27-02-2022

Sukces językowy uczennicy SP1!

Za nami eliminacje „X Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego klas 5-6 Szkół Podstawowych”. Uczestnikami tegorocznych eliminacji byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy PCE w Lubaniu.

Dzień dinozaura

25 lutego spędziliśmy wspaniały dzień wśród dinozaurów. Tego dnia zorganizowaliśmy dla dzieci ciekawe zajęcia i zabawy. Na zakończenie zajęć dzieci malowały farbkami swoje dinozaury, które z zadowoleniem wzięły do domów.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to niezwykły i lubiany dzień przez dzieci, który dostarcza wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana pojawiły się dzieci przebrane za bohaterów z bajek.