Wigilia

16 grudnia w naszym żłobku odbyła się Wigilia. Dzieci ubrane w odświętne stroje w tym wyjątkowym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem oraz zjadły wspólny wigilijny obiad przy pięknie nakrytym stole.

Rytmika

Zabawy muzyczno-ruchowe przy piosenkach o tematyce świątecznej i zimowej ,,Wesoła choinka’’ i ,,Śniegowe płatki’’.

Ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej

Koordynacja wzrokowo ruchowa jest to umiejętność łączenia tego, co oczy widzą z tym co dłonie wykonują. Taka koordynacja jest niezbędna do wykonywania wielu czynności takich jak: pisanie, rysowanie, manipulowanie. Nasza zabawa to manipulowanie pudełkiem tak, by piłeczka wpadła do otworu.

Otuleni magią świąt … - koncert w wykonaniu uczniów lubańskiej Jedynki

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle urokliwe święta, są wyjątkową okazją do składania sobie życzeń i śpiewania kolęd, dlatego nie mogło w naszej szkole zabraknąć bożonarodzeniowych inicjatyw związanych ze wspólnym kolędowaniem.

Przedświąteczne aktywności w SP1

Prawdziwe kalendarze adwentowe są formą oczekiwania na święto Bożego Narodzenia, choć te najpopularniejsze to po prostu pomysłowe bombonierki. Zwyczaj tworzenia kalendarzy pochodzi z Niemiec, gdzie w XIX wieku zaczęto wieszać wieńce adwentowe z 4 świecami,

ŚWIĄTECZNE CHOINKI

Grudzień to niezwykły okres w naszym przedszkolu. To czas, który nastraja każdego magiczną atmosferą.

Świąteczne życzenia

Pada śnieg, suną sanki jest Mikołaj i bałwanki. Gwiazdki na niebie mrugają - życzenia Zdrowych Świąt Kochanym Rodzicom i Dziadkom składają.

18-12-2020

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny SKO „Żyrafa Lokatka szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia”.

16 grudnia br. ogłoszony został wynik Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego SKO „Żyrafa Lokatka szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia”.

18-12-2020

PIERWSZAKI Z NAGRODĄ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „SZKOLNY GANG FAJNIAKÓW”

Uczniowie klasy 1 b podczas nauczania zdalnego wzięli udział w ogólnopolskim programie z elementami ekologii i konkursie plastycznym „Szkolny Gang Fajniaków”.

17-12-2020

Mali konstruktorzy

Wczorajszy dzień dzieci z grupy IV - 6-latki rozpoczęły od zabaw konstrukcyjnych z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju klocków, których w naszym przedszkolu jest bardzo dużo.