05-11-2017

Dzień Dyni

Dnia 31 października obchodziliśmy w żłobku Dzień Dyni. Dynia to bardzo zdrowe i wdzięczne warzywo.

05-11-2017

"Dźwięki pachnące nutą orientu"

31.20. odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny Filharmonii Dolnośląskiej "Dźwięki pachnące nutą orientu".

03-11-2017

Czwartaki z SP1 na przedstawieniu "Pan Kleks"

Prawdziwa uczta dla miłośników teatru – uczniowie klas czwartych lubańskiej „Jedynki” na przedstawieniu „Pan Kleks”.

02-11-2017

Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej SP nr 2

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze dwa miesiące to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania.

Praca plastyczna: warzywa

W tygodniu warzyw dzieci świetnie się bawiły. W radosnym tańcu buraczka z cebulką zapraszały się do wspólnej zabawy. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną - smarowały klejem i przyklejały kulki z bibuły na szablony warzyw: ogórki, pomidory i paprykę.

Zupa warzywna

"Zupę gotuję, warzyw potrzebuję - wkładam ogórki" (kolor zielony) "Zupę gotuję, warzyw potrzebuję - wkładam pomidory" (kolor czerwony) "Zupę gotuję, warzyw potrzebuję - wkładam cebulę" (kolor żółty) "Zupa ugotowana musi być wymieszana"

Jesienne spacerki

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i ładnych widoków. Ostatnie dni były wyjątkowo ciepłe , dlatego też często wychodziliśmy razem na spacerki. Dzieci podziwiały jesienne liście i zbierały je w celu wzbogacenia kącika przyrody.

31-10-2017

Robimy zapasy na zimowe czasy

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy IV idąc za przykładem leśnych zwierząt przygotowały zapasy na zimę.

Swobodne zabawy u maluszków

Zabawa jest dla dziecka naturalną formą poznawania świata i zbierania doświadczenia.

Zabawy w dopasowywanie kształtów

Zabawy w dopasowywanie kształtów pozwalają nie tylko na naukę rozróżniania kolorów i kształtów. Ich zaletą jest również wspomaganie umiejętności manualnych, ćwiczenie sprawności i precyzji ruchów małych rączek.