Invest in Lubań

Lubię Lubań

Miasto

20-02-2024

Inwestycje lubańskiego samorządu – dla pieszych i zmotoryzowanych

Dobrze utrzymane drogi, chodniki i parkingi, a także efektywne oświetlenie uliczne i sprawny monitoring to bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

26-02-2024

Rondo i obwodnica czekają na zielone światło

Dla rozwoju gospodarczego, ale też usprawnienia komunikacji drogowej. Lubański samorząd cały czas zmierza w kierunku budowy zachodniej obwodnicy i ronda przy skrzyżowaniu drogi krajowej DK30 i drogi wojewódzkiej DW296.

23-02-2024

Inwestycje lubańskiego samorządu – termomodernizacja miejskich budynków

Termomodernizacja i inwestycje w budowę instalacji fotowoltaicznych - Gmina Miejska Lubań stawia na długoterminowe oszczędności w zużyciu ciepła i energii elektrycznej.

Oświata

21-02-2024

I miejsce w siatkarskich czwórkach

16 lutego 2024 roku, uczniowie klas szóstych z naszej szkoły wzięli udział w finale powiatowym siatkarskich czwórek.

18-02-2024

Najlepsi z ortografii

Za nami eliminacje szkolne do XX edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych „Mistrz Ortografii 2023/24” kl. 4-6 i 7-8. W obu ogółem wzięło udział ponad 40 osób. W kategorii młodszej zwyciężył Oskar Usyk (kl. VIb), II miejsce przypadło Zuzannie Kalinik (IVa), a III stopień podium wywalczyła Kaja Zakrzewska (IVc). Natomiast w grupie starszej najlepsza okazała się Laura Radzińska (7c). Tuż za nią uplasowała się Vanessa Wołoszyn (8a), a III miejsce ex aequo zajęli: Montserrat Biza (7c), Paweł Kiełdanowicz (7a), Marcel Bisiak (8a) oraz Jakub Pawłowski (8a).

Kultura i sport

16-02-2024

Wernisaż fotografii teatrów ulicznych

W czwartek 15 lutego mieliśmy okazję być świadkami bardzo ciekawego wernisażu. Odwiedził nas Pan Jacek Kardasiewicz, który przyjechał ze swoimi barwnymi i pełnymi ruchu zdjęciami. Wystawa składa się z fotografii wykonanych podczas Międzynarodowych Festiwali Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, które odbyły się w latach 2021 i 2022. Nie są to oczywiście wszystkie przedstawienia z tych lat, Pan Jacek, jako widz, zmuszony był dokonać subiektywnego wyboru spośród bogatej oferty festiwalowej. Obejrzał kilka interesujących go spektakli, a ich wybór wpłynął na ostateczny wygląd wystawy.

16-02-2024

W lutym na „Lagunę”

Po dłuższej przerwie wznawia działalność lubański basen. Wyremontowana od podszewki kryta pływalnia otworzy swoje podwoje 21 lutego br.