05-12-2017

Pierwsze zabawy na śniegu.

Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką przyjemność. Z tego powodu trójkowe przedszkolaki dbając o zdrowie i hartując swoje organizmy wybrały się na przedszkolny plac zabaw.

04-12-2017

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Magiczny czas świąt zbliża się do nas wielkimi krokami a wraz z nim nadszedł czas kolędowania. W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”, w którym wzięło udział 23 dzieci.

04-12-2017

Święto Misia po raz drugi

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprosiła przedszkolaków.

30-11-2017

Pasowanie na Przedszkolaka w PM 3

30 listopada odbyła się wyjątkowa uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”, na którą przybyło wielu gości.„Wesoło witamy wszystkich Was, radośnie śpiewamy – cały czas. Całuski dzisiaj dla Was mamy i wszystkim je damy!”

26-11-2017

Dzień Pluszowego Misia w PM 3

Misie, misiaczki ukochane - są od dzieciństwa wiernymi towarzyszami. Pocieszają, rozbawiają, przeganiają smutki, smuteczki… 24 listopada do przedszkola już od rana dzieci przynosiły swoje ulubione przytulanki.

23-11-2017

Wizyta w Muzeum Regionalnym w Lubaniu

Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się, jakie funkcje spełnia muzeum, w jakim celu człowiek gromadzi i chroni zabytki oraz co to są w ogóle zabytki, dzieła sztuki, eksponaty. Tradycje narodowej kultury i zwyczaje własnego regionu należy poznawać już w najmłodszym wieku.

23-11-2017

W PM 3 „Rodzice czytają… bajeczki”

Już tradycją stało się comiesięczne poznawanie świata przez przedszkolaki, przy pomocy słowa czytanego. Tym razem do pierwszej grupy zawitały - Piotrusia Murczaka – siostrzyczka wraz z mamusią. Dydaktyczne książeczki z serii „Kicia Kocia” umiliły wszystkim poranną porę dnia.

20-11-2017

„Dbamy o zdrowie”

To temat minionego tygodnia w grupie integracyjnej. Podczas zajęć dzieci poznawały wartości odżywcze takich produktów jak warzywa, owoce, produkty mączne, tłuszcze i nabiał.

15-11-2017

Bajki o niesfornych zwierzątkach

W ostatnim czasie gościliśmy w grupie maluszków babcię Julii M., która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", przeczytała naszym przedszkolakom wybrane bajki np. "O niemądrej wronie", "O tchórzliwej myszce", czy też "Jak wróbel dzielił ziarno".

15-11-2017

Aby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

Zaproponowane przez nauczycieli zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi naszych najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej.