13-03-2017

Zimowe wybryki w krainie logiki – gra dydaktyczna w świetlicy lubańskiej Jedynki

Dzieci poprzez zabawę bardzo chętnie uczą się i rozwijają swoje zainteresowania. Stąd też w naszej szkole zajęciom świetlicowym towarzyszy szereg gier, wyzwalających aktywność uczniów.

03-03-2017

Karnawał w lubańskiej Jedynce

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W ostatni czwartek przed feriami zimowymi, 9 lutego 2017 roku, w klubie „Tęcza” odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na ten dzień lokal zamienił się w prawdziwą salę balową, pięknie udekorowaną kolorowymi balonami.

03-03-2017

„Bezpieczne ferie zimowe” – apel w lubańskiej Jedynce

Wszystkie dzieci cieszą się z zimowych ferii, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas pełen swobody i radości. Jednak w tym okresie nie możemy zapominać o właściwym zachowaniu, dlatego uczniowie klasy III d przygotowali apel na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

13-02-2017

REKRUTACJA DZIECI DO KLASY I

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W LUBANIU OGŁASZA REKRUTACJĘ DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ URODZONYCH W 2011 R.

Święto Babci i Dziadka w Jedynce

„Kto ci opowie o dawnych latach? Tych lat naoczny świadek. Jak kraj nasz rośnie, jak ludzie rosną, opowie ci – twój dziadek. Otworzy serce, (...) podsunie czekoladę, z twoich sukcesów zawsze się cieszy. Kto? No, wiadomo – dziadek!” (W. Chotomska)

Promocja kultury słowa w SP1

13 stycznia 2017 roku odbył się w Jedynce Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VI . Wiersze zaprezentowane przez dzieci związane były z tematem „Pomagam innym”.

03-02-2017

Jedynkowe kino – bożonarodzeniowe obrazy w świetlicy

Święta dla fanów kina są czasem filmowych seansów. Niektórzy nie wyobrażają sobie grudnia bez filmu „Kevin sam w domu” bądź kolejnych produkcji z tej serii.

O dobrym zachowaniu w SP 1

5 stycznia 2017 r. dzieci, uczęszczające na świetlicę, wzięły udział w spotkaniu na temat dobrego wychowania.

16-01-2017

Zimowe szaleństwa na boisku lubańskiej Jedynki

„Niektórzy ludzie nie znoszą zimy. A my się z zimą całkiem lubimy. Niech sobie mrozi i robi swoje! Niech sypie śniegiem”. (…) (N. Usenko)

Wyniki konkursu „Szopki bożonarodzeniowe” w SP 1

Na początku stycznia 2017 roku zakończył się konkurs pod hasłem „Szopki bożonoarodzeniowe”.