Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

22-04-2015

Pan Włodek ,,HARMONIJKA”

23. 03. 2015r. do naszej szkoły zawitał utalentowany muzyk, pasjonata gry na ustnej harmonijce, pan Włodek.

22-04-2015

Super sukcesy

W konkursie corocznie organizowanym przez RCEE w Lubaniu pt.: „ Czy znasz dobre rady na odpady” drużyna klas IV – VI w składzie: Allan Mażul, Tomasz Ajple i Dawid Kalinowski zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy!

05-03-2015

Budka dla ptaka

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu technicznego "Nie byle jaka budka dla szpaka i całkiem świeża dla nietoperza&rdquo", ogłoszonego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej.

04-03-2015

Finał Konkursu Recytatorskiego

W dniu 25 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski klas IV-VI. W eliminacjach wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół powiatu. Zwyciężyła uczennica naszej szkoły, Kornelia Orlik z klasy IVa. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt.: „Niebo”.
Serdecznie gratulujemy Kornelii i wszystkim uczestnikom konkursu.

20-02-2015

Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 09 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas IV-VI. W zmaganiach wzięło udział 17 uczniów wyłonionych w przesłuchaniach klasowych. Wszystkie wiersze związane były tematycznie z hasłem: Świat wokół nas. Jury oraz publiczność najbardziej poruszyły prezentacje uczennic: Kornelii Orlik z klasy IV a, Patrycji Łazarowicz i Wanesy Szylin z klasy VI b. Podczas etapu powiatowego konkursu Szkołę Podstawową nr 1 będzie reprezentowała laureatka I miejsca - Kornelia Orlik, która powie wiersz Niebo Wisławy Szymborskiej. Społeczność szkolna życzy utalentowanej recytatorce powodzenia.

20-02-2015

Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów

W bieżącym roku Instytut Rozwoju Oświaty z siedzibą w Warszawie zaprosił naszych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów. W konkursie ortograficznym wzięło udział 21 uczniów z klas I-VI. Wielkiej radości dostarczyły nam szczególnie dwie uczennice klas młodszych: Karolina Najwer, która zajęła IV miejsce w kraju, oraz Inga Mielnik, laureatka VI miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie, natomiast Karolina dyplom laureata i nagrodę książkową. Gratulujemy.

20-02-2015

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Wanesa Szylin reprezentowała naszą szkołę podczas XII Powiatowego Konkursu Ortograficznego klas IV-VI Mistrz Ortografii 2014/2015. Wcześniej musiała pokonać koleżanki i kolegów z klas IV, V i VI. Nie było łatwo. W zmaganiach szkolnych wzięło udział 16 osób wyłonionych w konkursach klasowych. II miejsce w szkole zajął Mikołaj Połetek z klasy IV a. Życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów w kolejnych konkursach, a na wyniki Wanesy czekamy z niecierpliwością.

10-02-2015

Dzień Babci i Dziadka

Szkolne koło artystyczne w SP 1 pod kierunkiem Joanny Czerwiec wraz z klasą IIIa przygotowało dla swoich babć i dziadków ciepłe i serdeczne spotkanie z okazji ich święta. Pani dyrektor Beata Myśliwiec złożyła gościom życzenia .Najmłodsi zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz wręczyli laurki i własnoręcznie wykonane upominki. Solenizanci byli bardzo zaskoczeni niespodzianką jaką przygotowały ich dzieci czyli rodzice naszych uczniów. Zaprezentowali adaptację utworu Juliana Tuwima ,,Rzepka” w żartobliwej formie, a także we własnoręcznie wykonanych kostiumach. Wykazali się przy tym wspaniałym kunsztem aktorskim. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Mimo mroźnej aury za oknami wszyscy rozeszli się w wyśmienitych humorach.
 

18-01-2015

Karnawał czas zacząć!

Taniec jest dobry na wszystko, zwłaszcza w dobrym towarzystwie. Postanowiliśmy więc przed rozpoczęciem zimowego „ leniuchowania” rozruszać ciało na zabawie karnawałowej zorganizowanej, jak co roku, przez naszą kochaną Radę Rodziców. Tak więc 16 stycznia wyruszyliśmy w pięknych, karnawałowych strojach do klubu „ Tęcza”, gdzie czekał już SU wraz z opiekunem p. J Tumilewicz. I zaczęło się! Przy fantastycznej muzyce i konkursach przygotowanych przez SU bawiliśmy się wyśmienicie. Nawet nie wiemy, kiedy upłynął czas zabawy i trzeba było wracać. Skoro karnawał dla nas zaczął się tak wesoło i tanecznie, mamy nadzieję, że wszyscy będą się świetnie bawili, czego życzą wszystkim roztańczeni uczniowie SP1.

17-01-2015

Bezpieczne ferie

Za kilka dni rozpoczynamy zimowy wypoczynek. W tym roku wypatrujemy śniegu, bo za oknami wiosna. Ale zimowe zabawy nawet bez białego puchu, muszą być bezpieczne. Tym razem o wszystkim, o czym należy pamiętać, przypomniały nam klasy II wraz z pp. B. Kołodziejczak i J. Ziółkowską. We wspaniale przygotowanym przedstawieniu, drugoklasiści śpiewem, recytacją i mądrymi hasłami przypomnieli społeczności szkolnej wszystkie przestrogi na zimowy wypoczynek. Rangę całego apelu niewątpliwie podniosła obecność przedstawicieli policji. Oni również przekazali najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu i w zaciszu własnego domu. Teraz na pewno ferie będą wspaniałe!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...