Szkoły Podstawowe

MISTRZ ORTOGRAFII W KLASACH II-III

W dniu 21kwietnia 2022r. w naszej szkole uczniowie klas II i III, którzy świetnie radzą sobie z pisownią „trudnych” wyrazów, wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”. Tematem przewodnim tegorocznych eliminacji był „Świat przyrody pod lupą”.

BRAWO BŁAŻEJ!!!

Uczeń klasy VIII b Błażej Augustyn zajął I miejsce w konkursie z języka angielskiego zorganizowanym przez ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu dla klas ósmych szkół podstawowych.

Uczą się oszczędzania

Po raz kolejny, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z naszej ,,dwójeczki”, pogłębiali swoją wiedzę o oszczędzaniu uczestnicząc w zajęciach poza szkołą. A gdzie najwięcej można się dowiedzieć o polskich banknotach i monetach, jak nie w banku.

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji święta poświęconego książkom i prawom autorskim bibliotekarki szkolne zaprosiły na zajęcia najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Nasze aktywności z okazji Dnia Ziemi

W tym roku z okazji „Światowego Dnia Ziemi” wzięliśmy udział w kilku inicjatywach. Realizowaliśmy zadania na platformie e-learningowej Eduesa, tworzyliśmy plakaty proekologiczne i dołączyliśmy do grona uczestników „XX Rajdu Pieszego”

Etanol w roli głównej

No i nadszedł ten dzień, kiedy uczniowie poznają alkohole na chemii. Zawsze przy tym pojawiają się uśmiechy na buziach i ciche szepty w klasie.

Czym zajmuje się chemik?

Czasem trafi się komuś zastępstwo. Tym razem „padło” na nauczyciela chemii. I nie było to byle jakie wyzwanie, bo dotyczyło lekcji w klasie pierwszej.

23-04-2022

Chrońmy naszą Ziemię!

Jak co roku, w dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Podczas tego niezwykłego wydarzenia, mamy do czynienia z licznymi akcjami i inicjatywami, mającymi na celu poprawę losów naszej planety.

21-04-2022

Poznajcie naszych wspaniałych recytatorów

11 kwietnia br. Aleksander Kogut k.4a i Konrad Kruszewski kl.8b reprezentowali naszą szkołę w „XXV Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim "Pegazik”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubaniu.

21-04-2022

Akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile”, upamiętniająca 79 rocznicę powstania w getcie warszawskim

W tym roku odbyła się już dziesiąta, jubileuszowa, akcja społeczno-edukacyjna Żonkile, zorganizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.