Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

26-11-2023

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek, 17 listopada 2023 r., obchodziliśmy w SP1 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to coroczna, międzynarodowa akcja, w którą angażują się szkoły z różnych stron świata. W tym dniu ludzie uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją do nadrobienia ,,tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasza młodzież przygotowała zatem plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowana była także do wykonania ciekawych i kolorowych gazetek szkolnych.

19-11-2023

„Brązowi” chłopcy, czyli mamy medal!

W dniu 9 listopada, w Lubaniu (w hali sportowej MOSiR), odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej 3x3 chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V-VI). W zawodach udział wzięły następujące placówki: SP Kościelnik, SP Pisarzowice, SP Świeradów Zdrój, SP2 Lubań oraz SP1 Lubań. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Nasz zespół zmierzył się zatem kolejno z rówieśnikami z: Pisarzowic (wygrana 2:1), Kościelnika (porażka 1:3), lubańskiej Dwójki (zwycięstwo 3:2) oraz Świeradowa Zdroju (przegrana 2:4). Należy też wspomnieć, że każde spotkanie SP1 było niezwykle zacięte i o końcowym wyniku decydowały detale. Ostatecznie team Jedynki zajął ostatnie miejsce na podium, czyli trzecie. Serdecznie gratulujemy medalu i dziękujemy Wam za walkę do końca.

19-11-2023

Pszczelarskie warsztaty szóstoklasistów

Dzięki uprzejmości lubańskich instytucji – RCEE oraz MiPBP, uczniowie kl. 6a (24 os.), z p. Izabelą Biezą-Waśniewską i wychowawczynią p. Katarzyną Zając, 7 listopada udali się na wycieczkę do Smolnika, a konkretnie do agroturystyki „Izerski Pszczelnik”. Tam w trakcie warsztatów edukacyjnych nasza młodzież zdobyła informacje na temat rodzajów pszczół, konstrukcji ula, życia i obyczajów pszczół, produkcji miodu oraz pracy pszczelarza. Ten słodki i niezwykle pożyteczny wyjazd stanowił cenne urozmaicenie od codziennej nauki. Brawo Wy! Dziękujemy bardzo za umożliwienie udziału w warsztatach, które wzbogaciły wiedzę naszych szóstoklasistów o znaczeniu i funkcjonowaniu pszczoły miodnej.

19-11-2023

Szkolni Laureaci Dolnośląskich Konkursów „zDolny Ślązak”

W październiku br. uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w pierwszym, szkolnym, etapie „zDolnego Ślązaka” 2023/2024. Te konkursy przedmiotowe dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych na trwałe wpisały się w kalendarz edukacyjny całego, naszego województwa. Ich organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty, a realizowane są one w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Za nami eliminacje szkolne, w których liczna grupa uczniów zmagała się z wiedzą z różnych przedmiotów. Znamy już tych, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się już pod koniec listopada 2023 r.:

19-11-2023

DZIEŃ KRAJOBRAZU 2023

W bieżącym roku hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Krajobrazu było „Doceń lokalność!”. Tradycyjnie SP1 włączyła się w obchody tego święta. W związku z tym uczniowie kl. 5a (uczestniczący w zajęciach koła biologicznego) udali się z p. Izabelą Biezą-Waśniewską (nauczycielką biologii) na spacer krajobrazowy do tutejszego Parku na Kamiennej Górze. Tam mieli możliwość podziwiać niezwykłą panoramę „Krainy wygasłych wulkanów”. W szkole została też zorganizowana wystawa fotograficzna, której tematem były lokalne obiekty ciekawe pod względem przyrodniczym. Należy dodać, że wszystkie zaprezentowane zdjęcia wykonali nasi uczniowie (pod opieką p. Justyny Ziółkowskiej).

19-11-2023

SP1 zaśpiewała Niepodległej...

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, tj. 10 listopada, lubańska Jedynka uczestniczyła w miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji „Zaśpiewajmy Niepodległej”, na Placu Feliksa Netza (przy Ratuszu), nasi uczniowie z kl. I-VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami wykonali hymn narodowy oraz pieśni patriotyczne. Warto dodać, że wyróżniliśmy się w tym dniu kolorową oprawą – biało-czerwonymi: balonami, chorągiewkami (chłopcy) i wiankami na głowach (dziewczęta). W wydarzeniu udział wzięły również pozostałe lubańskie szkoły podstawowe. Całe to spotkanie i wspólne zaśpiewanie przebiegło w podniosłej atmosferze, w duchu patriotyzmu i dumy z bycia Polakami.

19-11-2023

Time Gates- Bramy czasu- wycieczka klasy IIIA

Dnia 27 października 2023r. uczniowie klasy IIIA wraz z wychowawcą oraz opiekunami poznali tajemnicę największych podziemi w Karkonoszach. Podziemia Time Gates w Jeleniej Górze to jedyne miejsce, gdzie można podróżować w czasie i przestrzeni. Jest to niezapomniana podróż łącząca w sobie unikalne elementy przyrody, historii, nauki oraz legend.

19-11-2023

Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III

„Poezja źródłem wartości” to tematyka tegorocznego konkursu recytatorskiego, który w naszej szkole odbył się 6 listopada 2023r. W zmaganiach wzięło udział 17 uczniów z klas I-III. Ich celem było rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień recytatorskich i czytelniczych oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W jury zasiadły panie Agnieszka Choroszy i Jadwiga Gruszka, które oceniały uczestników pod kątem doboru odpowiedniego repertuaru, bezbłędnego opanowania tekstu, poprawnej dykcji oraz oryginalnej interpretacji prezentowanego utworu.

12-11-2023

Siódmoklasistka laureatką XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego!

Konkurs recytatorski rozbudza wrażliwość na piękno poezji i odkrywa rozwijanie talentów. Z pewnością przekonała się o tym nasza uczennica – Aurelia Łyp z klasy 7a, biorąc udział w kolejnych zmaganiach „XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego”. Należy podkreślić, iż zakończyła je z sukcesem, bowiem została laureatką konkursu w kategorii klas 7-8.

10-11-2023

„SZKOŁA DO HYMNU”

W czwartek, 9 listopada, o 11:11 na boisku ruchu drogowego społeczność lubańskiej Jedynki przyłączyła się do akcji „SZKOŁA DO HYMNU” (organizowanej już po raz szósty w całej Polsce przez MEiN). Wspólnie (uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami), przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu Polski, czyli „Mazurka Dąbrowskiego” oraz dodatkowo dwie pieśni patriotyczne: „Przybyli ułani” i „Pierwsza Kadrowa”. Było głośno, wyraźnie i z ogromnym uczuciem do naszej Ojczyzny. MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...