Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-11-2011

Ewidencje prowadzone są na podstawie:

  1. Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (tekst jednolity z 2004 r. Dz. U. Nr 223, poz. 2268 z późn. zm.) – Rozdział 5. Usługi hotelarskie.
  • ewidencja innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie innych niż hotele, motele, pensjonaty kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe, schroniska.


W ewidencji mogą się znaleźć tylko obiekty, które spełniają minimalne wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r.
w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz. U. z 2006 r. Nr 22, poz. 169). Obiekty te powinny spełniać także wymagania sanitarne, przeciwpożarowe oraz inne określone odrębnymi przepisami.

Za inne obiekty uważa się także wynajmowane przez rolników pokoje i miejsca na ustawienie namiotów w prowadzonych przez nich gospodarstwach rolnych, jeżeli obiekty te spełniają minimalne wymagania, co do wyposażenia i spełniają także wymagania sanitarne, przeciwpożarowe oraz inne określone odrębnymi przepisami.

  • ewidencja pól biwakowych
  1. Ustawy z dnia 19 listopada 1999r. – Prawo działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 101, poz. 1178 z późn. zm.)
  • ewidencja działalności gospodarczej obejmująca osoby fizyczne i wspólników spółek cywilnych.

 

 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...