Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

18-10-2013

Wyniki konsultacji

Przedstawiamy Państwu informacje o wynikach konsultacji projektu Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2014 rok.

17-10-2013

15 lat czynienia dobra

Dokładnie 15 lat temu - 16 października 1998 roku w gronie pierwszych wychowanek, rodziców, przyjaciół, budowniczych i dobrodziejów nowo wybudowanego domu dla dziewcząt, Pierwszy Biskup Legnicki Ksiądz Biskup Tadeusz Rybak poświęcił – dedykowane bł. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II Ognisko Wychowawcze im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu.

16-10-2013

Komunikat

Z uwagi na liczne zgłoszenia mieszkańców do Urzędu Miasta Lubań w sprawie braku wypłat w zwyczajowym terminie (15 dzień miesiąca) zasiłków stałych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej informujemy, iż powodem tej sytuacji jest brak środków finansowych, które winien zapewnić Urząd Wojewódzki z budżetu państwa i przekazać Gminie Miejskiej Lubań. Sprawa jest na bieżąco monitowana przez MOPS. Zasiłki zostaną wypłacone niezwłocznie po otrzymaniu środków z Urzędu Wojewódzkiego. Dodatki mieszkaniowe i zasiłki celowe finansowane z budżetu miasta (zadania własne gminy)  wypłacane są na bieżąco.

16-10-2013

Pijany kierowca w rowie

W dniu 09.10.13r. w godzinach wieczornych funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji udali się na ul. Brzozową, gdzie mężczyzna kierujący samochodem marki BMW wjechał w znak drogowy.

11-10-2013

"Dzień Nadziei" - konferencja w ramach Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce wykrywa się ponad 12000 nowych przypadków rocznie, z czego połowa to przypadki śmiertelne. Tylko zwiększenie świadomości i dostępu do diagnostyki oraz odpowiednio wczesne wykrycie zmiany, może wpłynąć na poprawę sytuacji kobiet, u których wykryto raka piersi. Istotną potrzebę rozbudzenia społecznej świadomości, w tej kwestii poczuli organizatorzy inicjatywy lokalnej zatytułowanej „Dzień nadziei” realizowanej w ramach Zadania Publicznego Ochrona i Promocja Zdrowia, która miała miejsce 10.10.2013r., w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu, a powstała z zaangażowania pracowników Ośrodka Wsparcia Dziennego i Stowarzyszenia Łużyckie Amazonki w Lubaniu, ze szczególnym wyróżnieniem osobistego wkładu ze strony Pani Małgorzaty Pareckiej- kobiety bezinteresownie i z wielkim sercem działającej na rzecz kobiet po mastektomii piersi.

10-10-2013

Pijany kierujący i posiadacz narkotyków w rękach strażników

W dniu 07.10.13r. o godz. 20:50 patrol Straży Miejskiej pełniąc służbę na ul. Papieża Jana Pawła II zauważył mężczyznę jadącego motorowerem marki SIMSON w kierunku Pisarzowic- bez tablic rejestracyjnych.

09-10-2013

Budujemy Strategię

Od października ubiegłego roku trwa budowanie strategii rozwoju miasta Lubań. Tworzą ją sami lubanianie - przedstawiciele różnych środowisk: instytucji, firm i grup społecznych – łącznie grubo ponad 100 osób. Spotykają się oni na zajęciach warsztatowych, zorganizowanych w sześciu zespołach tematycznych: gospodarka i infrastruktura, bezpieczeństwo, ekologia i zdrowie, turystyka, edukacja i kultura, sport.

09-10-2013

ZARZĄDZENIE NR 162/2013
BURMISTRZA MIASTA LUBAŃ
z dnia 9.10.2013 r.
w sprawie podania do publicznej wiadomości oferty złożonej na realizację zadania publicznego przez organizację pozarządową w trybie art. 19a ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

08-10-2013

Po Dniu bez Samochodu

Hasło tegorocznej Kampanii Europejskiej ETZT i EDbS popularnie nazywanej Dniem bez Samochodu „Czyste powietrze to Twój ruch”, idealnie pasowało do tradycyjnie organizowanego u nas rajdu pieszo-rowerowego i wędrówek z leśnikami.

07-10-2013

Rusza plebiscyt na Sportowca Roku!

Burmistrz Miasta Lubań organizuje plebiscyt na Sportowca Roku Miasta Lubań. Kluby sportowe działające na rzecz mieszkańców Lubania, wytypują zawodników, którzy reprezentowali klubowe barwy i w sezonie sportowym 2012/2013 wyróżnili się swymi dokonaniami sportowymi na rzecz promocji miasta Lubań. Sylwetki i zdjęcia kandydatów będą publikowane w „Ziemi Lubańskiej”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...