Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

28-05-2013

Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 31 maja br. URZĄD MIASTA LUBAŃ będzie nieczynny. Dyżur w tym dniu będzie pełnił tylko Urząd Stanu Cywilnego (Rynek-Ratusz) w godzinach od 9:00 do 12:00

27-05-2013

Właścicielu psa – bądź odpowiedzialny

                  We wtorek (22 maja br.) patrol Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o wałęsającym się po ul. Dąbrowskiego psie maści brązowej. Dyżurny lubańskiej straży powiadomił o zaistniałej sytuacji lekarza weterynarii, który przybył na miejsce z karabinem pneumatycznym ze środkami usypiającymi. Po oddaniu strzału, czworonóg przemieszczał się jeszcze w kierunku centrum, gdzie dopiero na ul. Tkackiej zaaplikowane przez weterynarza środki usypiające zaczęły działać. Czworonoga przewieziono do lecznicy. Po przebadaniu przez weterynarza psa przewieziono do                                                                          schroniska w Jeleniej Górze.
 

27-05-2013

Niebezpieczne „zabawy”

              20 maja br. grupa nastolatków przebywających w pobliżu schodów przy murach obronnych przy ul. Podwale, podczas swej „zabawy” postanowiła rzucić szklaną butelką w stronę pobliskiego chodnika. Rzucona przez jednego z chłopców butelka uderzając rozcięła głowę przechodzącej w tym czasie starszej kobiecie.

20-05-2013

Powołano Radę Gospodarczą Miasta Lubania

Wydarzeniem gospodarczym w życiu miasta była zorganizowana w dniu 18 maja 20123r. przez Urząd Miasta konferencja „Lubańskie Forum Przedsiębiorców”, której celem było zapoznanie przedsiębiorców z możliwościami inwestowania, pozyskiwania klientów, umiejętnościami korzystania z funduszy krajowych i unijnych na rozwój firmy, korzystania z barteru i innych spraw związanych z prowadzeniem firmy.

20-05-2013

Europosłanka w Lubaniu

W minioną sobotę (18 maja br.) w Lubaniu gościła Lidia Geringer de Oedenberg - posłanka do Parlamentu Europejskiego. W trakcie swojej wizyty europoseł odwiedziła Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika, gdzie dokonała uroczystego wręczenia nagród w II Międzyszkolnym Konkursie o Krajach Unii Europejskiej i jej strukturach „Co wiemy o Unii Europejskiej i jej krajach”.

15-05-2013

Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, iż z przyczyn technicznych oficjalna strona miasta Lubań jest niedostępna pod znanym Państwu adresem www.luban.pl. Do czasu przywrócenia domyślnego adresu, strona będzie dostępna pod adresem www.miastoluban.pl.
W związku z powyższym niektóre z komponentów i modów strony mogą być nieaktywne.

14-05-2013

Zaproszenie do złożenia oferty - obmurza kotłów

Zamawiający:

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o.

Pl. 3-go Maja 11; 59-800 Lubań

NIP 613-000-25-90; REGON 230415042

tel. 75 722 22 39, faks 75 722 43 79

e-mail biuro@pecluban.pl

 

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

Zamawiający zaprasza do złożenia oferty na wykonanie remontu obmurzy 2 kotłów WR-5 nr 1 i 2 w kotłowni „Piast” w Lubaniu przy ul. K. Wielkiego 15.

Ogólny zakres prac obejmuje naprawę sklepień zapłonowych i ścian bocznych.

Wykonawca przed złożeniem oferty winien dokonać przeglądu i wraz z przedstawicielem Zamawiającego określić szczegółowy zakres robót. Przeglądu można dokonać w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 – 14, po wcześniejszym umówieniu się z kierownikiem kotłowni Panem Zbigniewem Zającem – tel. 606 777 044.

Ofertę należy sporządzić pisemnie, podając zakres i wartość netto całości prac, należny podatek VAT oraz wartość brutto zadań. Do oferty należy dołączyć opis technologii wykonania robót.

Okres realizacji prac: lipiec-sierpień 2013 r.

Termin i miejsce składania ofert – do 24.05.2013 r. do godz. 14.00 w Sekretariacie PEC Lubań, Pl. 3-go Maja 11; 59-800 Lubań.

Po dokonaniu wyboru oferty zostanie sporządzona stosowna umowa.

30-04-2013

Lubańskie Forum Przedsiębiorców

Burmistrz Miasta Lubań serdecznie zaprasza na konferencję pt. „ Lubańskie Forum Przedsiębiorców”, która odbędzie się 18.05.2013r. (sobota) od godz. 9.00 w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju, Rynek – Sukiennice. Konferencja ma na celu m.in. zapoznanie przedsiębiorców z możliwościami inwestowania, pozyskiwania klientów, umiejętnościami korzystania z funduszy krajowych i unijnych na rozwój firmy, korzystania z barteru i innych spraw związanych z prowadzeniem firmy.

30-04-2013

Lubańscy przedsiębiorcy na targach KONVENTA

Wydział Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań podejmuje wiele działań, aby uatrakcyjnić i wzmocnić współpracę z przedsiębiorcami. Do nich m.in. należy udział lubańskich przedsiębiorców w targach gospodarczych KONVENTA, które odbyły się 27 i 28 kwietnia br. Ich organizatorem było miasto Loebau w Niemczech.

24-04-2013

Lubań najlepszym miastem do życia na Dolnym Śląsku? Zagłosuj!

MIASTO DO ŻYCIA - pod takim hasłem ruszył wielki plebiscyt portalu NaszeMiasto.pl. Gdzie na Dolnym Śląsku Waszym zdaniem żyje się najlepiej? Codziennie można oddać 10 głosów z jednego adresu IP. Głosowanie trwa do 17 maja. Zapraszamy do zabawy! Najlepsze miasto otrzyma pamiątkową statuetkę oraz prawo używania tytułu "Dolnośląskie Miasto do Życia 2013".

ZAGŁOSUJ NA  MIASTO LUBAŃ!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...