05-11-2020

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

W naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Postaci z bajek”. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły.

04-11-2020

Wyniki zDolnego Ślązaka w SP1

Właśnie otrzymaliśmy wyniki szkolnych eliminacji zDolnego Ślązaka organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnoślaskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, który przypada na 15 października, uczniowie zajęć świetlicowych mieli możliwość zapoznania się z biografią Ludwika Braillea i poznali historię pisma dla niewidomych.

Pasowanie na SKO - wicza

Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu należy do jednych z najaktywniejszych placówek oświatowych w Polsce uczestniczących w programie SKO. Świadczy o tym kolejna nagroda II stopnia, którą otrzymała w edycji 2019/20 dla Szkolnych Kas Oszczędności.

Październik miesiącem oszczędzania

„Październik miesiącem oszczędzania” – to hasło towarzyszy od dziesięciu lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu, gdzie działa SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem Banku PKO BP.

02-11-2020

Nasz piękny ogród przedszkolny - sadzimy nowe drzewka

Dzięki współpracy z panem Pawłem Ossowskim - myśliwym Koła Łowickiego "Cyranka" z Lubania i jego zaangażowaniu nasze przedszkole wzbogaciło się o sadzonki nowych drzewek i krzewów.

02-11-2020

Zbieramy żołędzie dla zwierząt

Na terenie naszego ogrodu przedszkolnego rośnie okazały dąb. Jak wiadomo żołędzie są pożywieniem leśnych zwierząt, dlatego postanowiliśmy w porozumieniu z panem Pawłem - myśliwym włączyć się do akcji dokarmiania leśnych zwierząt.

01-11-2020

Jesienna piosenka

Kiedy za oknem już jesienna pogoda, my na sali śpiewamy piosenki związane z tą porą roku. Przy użyciu kolorowej chusty wszystkie dzieci ilustrowały ruchem jesienne piosenki.

01-11-2020

Kreatywne zabawy z chrupkami kukurydzianymi

Na jednych z zajęć wykorzystaliśmy wszystkim znane chrupki kukurydziane. Powstawały ciekawe konstrukcje przy użyciu patyczków do szaszłyków. Przy zabawie oczywiście odbyła się też degustacja.

30-10-2020

Dzień Dyni- wesołe zabawy przedszkolaków

W piątek 30 października obchodziliśmy dzień Dyni w naszym przedszkolu. Dominował w tym dniu kolor pomarańczowy.