Kolorowy zawrót głowy

Malowanie doskonali sprawność manualną dziecka oraz ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Dzieci przy pomocy pędzelków i wody malowały wodne kolorowanki. W ten sposób powstały pierwsze prace plastyczne w Starszej Grupie Żłobkowej. Kolorowe prace można oglądać na wystawie w szatni.

Z miseczki do miseczki

Zadaniem dziecka było przenoszenie produktów sypkich z miseczki do miseczki za pomocą łyżeczki. W ten sposób powstawały ciekawe dziecięce kompozycje.

Zabawy stolikowe

Na dzisiejszych zajęciach dzieci bawiły się układankami i klockami. To idealna zabawa, która uczy myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania i eksperymentowania.

,,Drukuj z uśmiechem"

W ramach inicjatywy dla edukacji „Drukuj z uśmiechem”, Firma HP Inc i Fundacja Polsat przekazały Szkole Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu 9 najnowszych drukarek z serii HP Neverstop Laser wraz z tonerem do wydruku nawet 5000 stron.

Na takiego „doktora” można liczyć

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu, dzięki uprzejmości firmy Dr. Schumacher GmbH, otrzymała 120 l płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Narodowe Czytanie w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 Imienia Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, nad którą patronat objęła Para Prezydencka. W tym roku czytano dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

08-09-2020

Bezpieczny powrót do szkoły – spotkania z wychowawcami w SP1 Lubań

We wtorek, 1 września br., po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie lubańskiej „Jedynki” wrócili do szkoły i swoich codziennych obowiązków. Zgodnie z decyzją MEN nauka w nowym roku szkolnym 2020/2021 będzie odbywała się w formie tradycyjnej, jednak w reżimie sanitarnym.

01-09-2020

Witaj szkoło!

1. września uczniowie lubańskich szkół podstawowych zasiedli w szkolnych ławkach. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa z radością powitali kolegów i nauczycieli.

31-08-2020

Bezpieczny powrót do szkół?

Zdalnie czy stacjonarnie? Czy będą potrzebne maseczki i przyłbice? Czy na przerwach korytarz szkolny wypełni uczniowski gwar? Jak lubańskie podstawówki planują edukację od 1. września?