25-06-2020

Nowy harmonogram rozdania świadectw w SP1

Z uwagi na deszczową pogodę rozdanie świadectw odbędzie się 26.06.2020 r. w czterech wejściach do szkoły według harmonogramu zamieszczonego w tabeli na zdjęciu.

22-06-2020

"Lepszy start" w SP3

Dzisiaj dziewięciu uczniów przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego na poziomie A2. Egzamin był zakończeniem zajęć dodatkowych z języka angielskiego w ramach programu unijnego "Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Lubań".

Konkurs plastyczny dla dzieci: KORONTANNA

Fundacja ING Dzieciom i Fundacja Sztuki Polskiej ING zapraszają dzieci do konkursu plastycznego pt. „KORONTANNA”. Prace można przesyłać do 1 lipca 2020.

Zdalna szkoła plus - dodatkowe 54 tys. złotych na laptopy dla uczniów

Po raz drugi, nasze miasto otrzymało dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem udało się zakupić 23 laptopy za kwotę 54 tys. złotych w ramach programu „Zdalna szkoła+”.

,,Kolorowe kredki"

W tym roku szkolnym zakończyła się już akcja „Kolorowe kredki”, dzięki której otrzymają one „nowe życie”, dziękujemy uczniom, którzy wspomogli naszą zbiórkę i zachęcamy do wsparcia w przyszłym roku szkolnym.

18-06-2020

Egzamin Ósmoklasisty SP1

W dniach 16-18 czerwca br. uczniowie klas ósmych zmagali się z egzaminem sprawdzającym ich wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz z języków obcych nowożytnych. W tym roku do testu przystąpiło 66 uczniów naszej szkoły.

17-06-2020

Sukcesy naukow w drugim półroczu uczniów SP1.

Sukcesy uczniów są prawdziwą miarą pracy ucznia i nauczyciela. Nasi uczniowie osiągają najwyższe noty w wielu dziedzinach, potrafią wykazać się umiejętnościami ponadprogramowymi i nieustannie są zaangażowani w działalność szkolną.

Sukcesy sportowe w drugim półroczu uczniów SP1 w Lubaniu

Sportowcy lubańskiej „Jedynki” z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do zawodów sportowych, starają się prezentować jak najlepiej i nigdy się nie poddają. Tegorocznym rozgrywkom sportowym towarzyszyło wiele emocji i pozytywnych wrażeń.

17-06-2020

Nasi uczniowie wyróżnieni w międzynarodowym konkursie matematycznym.

Dnia 20 marca, w przeddzień Pierwszego Dnia Wiosny, miał odbyć się międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny. Niestety, COVID-19 pokrzyżował wszystkim te plany.

16-06-2020

Rekrutacja stypendystów - Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom szkół średnich i podstawowych. Do 30.06.2020 trwa nabór zgłoszeń na kolejny rok szkolny.