17-04-2016

Kolorowe piłeczki "aktywne" woreczki

Nasze "zuchy" poprzez aktywną zabawę z woreczkami i piłeczkami rozwijają swoją sprawność fizyczną. Każde z dzieci z pełnym skupieniem wykonywało polecenia, trenując przy tym swoją równowagę.

17-04-2016

Zajęcia z rytmiki

W czasie zajęć rytmicznych i tanecznych mamy do dyspozycji szczególnego rodzaju pomoce: muzykę i ruch, które są nie tylko bliskie emocjonalnie dzieciom.

16-04-2016

Gimnazjaliści z Trójki skonstruowali robota!

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie reprezentujący Gimnazjum nr 3 na Targach Gospodarczych w Loebau otrzymali od organizatorów wspaniałą nagrodę. Jest nią kolekcja klocków Lego Mindstorms.

Czekoladowe święto

12 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Czekolady. Średniaki z grupy II postanowiły odkryć tajemnice ulubionego smakołyku , poznać jej skład i dowiedzieć się w jaki sposób powstaje.

Przed Egzaminem Gimnazjalnym

Od poniedziałku 18 kwietnia 2016 do 20 kwietnia 2016 odbędzie się Egzamin Gimnazjalny. 3mamy kciuki!!!

NAJSŁODSZY DZIEŃ W ROKU

Dzień czekolady obchodzony 12 kwietnia to niewątpliwie najsłodsze i najprzyjemniejsze święto w całym roku. Czekoladę kochają przecież i duzi i mali. Czy to mleczna, orzechowa, gorzka czy biała każdy znajdzie coś dla siebie.

Święta majowe w GM 2 im. M. Kopernika

Jak GM2 im. Mikołaja Kopernika będzie obchodzić święta majowe?

Warsztaty mikrobiologiczne w Gimnazjum nr 1

Pierwszego i ósmego kwietnia w ramach lekcji biologii odbyły się warsztaty mikrobiologiczne prowadzone przez Panią Annę Łużną-Gosk, na co dzień pracującą w laboratorium lubańskiego szpitala. W warsztatach uczestniczyły wszystkie klasy naszego gimnazjum.

Sukcesy w konkursach przyrodniczych

Ten rok szkolny w Gimnazjum nr 1 był szczególnie bogaty w owoce naszej pracy dydaktycznej, którymi były czołowe miejsca w powiatowych konkursach przedmiotowych.

11-04-2016

Uczę się bezpiecznie żyć … w Gimnazjum nr 3

6 marca 2016 odbył się szkolny etap  Konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”.  Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Szkoły w Edukacji dla Bezpieczeństwa.