Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 5

Aktualności:

20-05-2013

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć...

W ramach realizacji programu " Kubusiowi przyjaciele natury" dzieci z gr. II PM nr 5 w Lubaniu odwiedziły gabinet stomatologiczny i zapoznały się z jego  wyposażeniem. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, co jeść, aby były zdrowe, jak często odwiedzać stomatologa.

20-05-2013

Odwiedzamy starszych kolegów i koleżanki

                                                  Dzieci z gr. IV PM nr 5 w Lubaniu zaproszone zostały na lekcję biologii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu. Przedszkolaki poznały wyposażenie pracowni biologicznej. Miały możliwość posługiwania się mikroskopem, poznały wiele ciekawych okazów przyrodniczych, kolorowały przygotowane przez uczniów kl. II B sylwety zwierząt. Przedszkolaki podziękowały za miłe spotkanie i ciekawe przekazanie wiedzy o środowisku przyrodniczym.          

23-04-2013

Odwiedzamy koleżanki i kolegów w SP nr 1

                Dzieci grupy starszej z PM nr 5 w Lubaniu odwiedziły SP nr 1. Poznały pomieszczenia w budynku jak biblioteka, świetlica. Uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych, które odbyły się w klasie pierwszej. Przedszkolaki świetnie sobie radziły

  i aktywnie brały udział w różnorodnych zadaniach takich jak rozwiązywanie krzyżówki o tematyce wiosennej, czytały krótkie teksty, na zadane pytania odpowiadały trafnie. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w szkole, a szczególnie spotkanie z  koleżankami i kolegami ze starszych klas.

23-04-2013

Poznajemy zawody

                              Ważnym wydarzeniem w PM nr 5 w Lubaniu była przygotowana niespodzianka dla dzieci starszych przez panią dyrektor. Po śniadaniu starszaki z niecierpliwością obserwowały drzwi. Wielkim entuzjazmem powitały policjanta i psa Maxa. Zaproszony gość opowiedział o swojej pracy, oraz roli psa w policji.  Na koniec przedszkolaki podziękowały panu za spotkanie i wręczyły upominek.

23-04-2013

Kanapkowy dzień

                              W ramach  realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury" w grupie 4-latków w PM nr 5 w Lubaniu odbył się dzień kanapkowy. Tego dnia dzieci w strojach kucharskich przygotowywały wiosenne kanapki. W tym celu zebrano produkty bogate w witaminy. Dzieci ostrożnie posługiwały się nożem, krojąc warzywa, sery i wędliny. Potem odbyła się degustacja. Dzieci ze smakiem spożywały kanapki wykonane przez siebie i kolegów.

23-04-2013

Wiosenne spotkanie

                              Grupa IV z PM nr 5 w Lubaniu zorganizowała spotkanie, na które przybyły mamy i babcie. Celem spotkania było zaprezentowanie przez dzieci umiejętności wokalnych, recytatorskich oraz tanecznych. Zaproszeni goście nagradzali artystów gromkimi owacjami oraz słodkim poczęstunkiem.

24-03-2013

Hej, wiosenko miła, czyżbyś się zgubiła?

                                        Corocznym zwyczajem 21 marca dzieci z PM nr 5 w Lubaniu powitały wiosnę.

13-03-2013

Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy, no i skacze...

                              Dnia 12.03. 2013 r. w PM nr 5 w Lubaniu w grupie dzieci 3-4 letnich odbyła się niecodzienna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka.

17-02-2013

Jesteśmy dla siebie uprzejmi i mili...

        " W dniu Świętego Walentego nic nie może stać się złego... " Pod takim hasłem rozpoczął się dzień walentynkowy, długo oczekiwany przez wszystkich.

17-02-2013

Muzyka łagodzi obyczaje...

                      Muzyka odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Spotkanie dzieci z małym instrumentem jak flażolet, powoduje chęć muzykowania i wzbudza miłość do muzyki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...