Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 5

Aktualności:

13-02-2013

Babciu, dziadku dziś wasze święto...

                                          Przedszkole Miejskie nr 5 w Lubaniu we czwartek 25 stycznia pękało w szwach od licznie przybyłych gości. To kochane babcie i kochani dziadkowie, którzy zostali zaproszeni przez swoje wnuczęta.

13-02-2013

Bal w przedszkolu dzisiaj...

                        Ważnym wydarzeniem w PM nr 5 w Lubaniu był bal karnawałowy,  który odbył się dnia 17.01.2013r

04-02-2013

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 5 IM. JULIANA TUWIMA NR 5 W LUBANIU


   

                    Zapraszamy rodziców do zapisywania dzieci do Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Juliana Tuwima w Lubaniu.

09-01-2013

O co las prosi nas?

                                      W ramach realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury " oraz Dnia Ligii Ochrony Przyrody zaproszono do PM nr 5 w Lubaniu pana Bogusława Kulszewicza myśliwego z lubańskiego koła łowieckiego "Cyranka".

06-01-2013

W komnacie Królowej Śniegu - ratujmy Kaja...

                      Znamy wszyscy z dzieciństwa baśń Andersena pt: " Królowa Śniegu" oraz losy chłopca o imieniu Kaj. Dlatego dzieci z grupy VI i VII  w PM nr 5 w Lubaniu postanowiły pomóc w uratowaniu chłopca uwięzionego w pałacu. Starszaki z obu grup dzielnie wykonywały zadania, które przygotowała Królowa Śniegu. Zadania były różne. Dzieci miały wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością współdziałania w grupie. Zadania dotyczyły utworzenia zaprzęgu saneczkowego, taniec na krze, rzut śnieżką do celu. Przedszkolaki uczestniczyły w bitwie śnieżnej. Za każde prawidłowo wykonane zadanie serce Kaja odmarzało. Królowa uwolniła chłopca. Na pamiątkę wizyty w śnieżnej komnacie starszaki postanowiły  wykleić śniegowego bałwana. Na koniec spotkania odbył się bal w pałacu. Dzieci stwierdziły, że Królowa Śniegu nie jest zła.

06-01-2013

Kolędujemy

                                  W PM nr 5 w Lubaniu odbyły się zajęcia otwarte dla zaproszonych rodziców pod hasłem " Święta Bożego Narodzenia". Dzieci z grupy VI przedstawiły teatrzyk świąteczny, dużo zabawy było przy rozwiązywaniu zagadek o tematyce bożonarodzeniowej. Przedszkolaki nagrodzone zostały gromkimi brawami przy tańcu " Pada śnieg" na mel. Jingle Bells.

Dzieci wspólnie z rodzicami bawiły się przy zabawie muzycznej "Choinka" (  wykorzystanie metody D. Dziamskiej), układały bombki zgodnie z kodem. Dużo uciechy było przy wykonywaniu choinek z serwetek, kolorowego papieru. Wspólne prace uwieńczone zostały na wystawie. Odśpiewano wspólnie kolędę, dzieci wręczyły upominek. Na koniec spotkania    nauczycielki złożyły życzenia świąteczne rodzicom i dzieciom.  

18-12-2012

Świąteczny łańcuch życzeń

                                    To był najdłuższy łańcuch świąteczny wykonany przez dzieci z grupy VII w PM nr 5 w Lubaniu. Długość jego wynosiła 56 m. Każde sklejone kółeczko miało być życzeniem lub marzeniem świątecznym. Przedszkolaki uwijały się jak mikołajowe elfy. Na koniec utworzono łańcuchowe koło i każdy mógł po cichu wypowiedzieć swoje świąteczne życzenie.

18-12-2012

Pasowanie na przedszkolaka

                            Ważnym wydarzeniem w PM nr 5 w Lubaniu było pasowanie na przedszkolaka w grupie III. Dzieci w tym dniu prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Dla zaproszonych gości- rodziców przedstawiły program słowno-wokalny.  Następnie pani dyrektor pasowała przedszkolaków zaczarowanym ołówkiem. Dzieci otrzymały na pamiątkę dyplomy. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

06-12-2012

Przyjedź do nas Mikołaju, z workiem jak to niebo...

                                Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie gościa. Przy muzyce zimowej pojawiła się Pani Zima, która obsypała świat płatkami śniegu. Dzieci z grupy VI przedstawiły zimowo-świąteczną scenkę. Nagle pojawił się Święty Mikołaj oznajmiając dzwonkiem swoje przybycie. Każda grupa przygotowała krótki program wokalny . Na zakończenie mikołajkowego spotkania była wspólna zabawa z Mikołajem. W salach pod choinkami czekały dla dzieci prezenty.

25-11-2012

Misiowe święto

                23 listopada w PM nr 5 w Lubaniu obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu przyniosły swoich pluszowych ulubieńców. Było mnóstwo zabawy i atrakcji. W każdej grupie przedszkolnej organizowano parady, konkursy, zabawy, tańce z misiami. Słuchano znanych bajek i wierszy o misiach. Dzieci poznały też historię misia pluszowego. Śmiechu i radości było przy znanej zabawie z dzieciństwa "Stary niedźwiedź". Dla upamiętnienia dnia dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające misie. Za udział w zabawie z pluszowym misiem przedszkolaki otrzymały medale.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...