Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

03-06-2024

Słońce palcem malowane

Praca plastyczna – słońce palcem malowane. Takie zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni twórczej, aktywności oraz zadowolenia dziecka i satysfakcji z wykonanej pracy.

03-06-2024

Kreatywne druciki

Zabawa takimi drucikami jest bardzo dobrym ćwiczeniem małej motoryki, dzieci wzmacniają pracę palców i mięśni rąk, a dodatkowo ćwiczą pomysłowość.

25-05-2024

Dzień Mamy i Taty

Dzieci przygotowały piękne występy artystyczne dla swoich kochanych rodziców. Wierszem , piosenką i układami tanecznymi , wkładając wiele serca , dzieci podziękowały za miłość , troskę i trud wychowania. Na koniec dnia maluszki wręczyły dla rodziców przygotowane przez nich wcześniej prezenty.

25-05-2024

Szczypce i pompony

Zabawa sensoryczno – motoryczna rozwijająca chwyt szczypcowy , wyrabiający precyzję ruchów , połączona z segregowaniem pomponików i rozpoznawaniem , nazywanie kolorów.

25-05-2024

Żabki

Może zielone żabka zrobiona z kółeczek z klapiącym pyszczkiem przywoła wiosenna pogodę. Praca plastyczna która rozwija zdolności manualne, koncentrację oraz kreatywność. Pracę można podziwiać w szatni żłobkowej.

18-05-2024

Wizyta u Burmistrza

Dnia 17 maja dzieci ze starszej grupy Żłobka Miejskiego odwiedziły Burmistrza Miasta Lubań pana Grzegorza Wieczorka. Dzieci wręczyły zaproszenie na zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 14 czerwca w Żłobku Miejskim w Lubaniu. To była bardzo miła wizyta.

17-05-2024

Piaskownica

Korzystając z pięknej pogody dzieci ze żłobka starszego wyruszyły bawić się do piaskownicy. Piasek stymuluje rozwój fizyczny dzieci. Ćwiczy małą i dużą motorykę. Maluchy kopią, przesiewają piasek, bawią się np. łopatką lub grabkami, pracują nad mięśniami oraz nabywają zdolności manipulowania przedmiotami.

17-05-2024

Prezenty na Dzień Mamy

Dzień Mamy zbliża się wielkimi krokami dlatego dzieci ze żłobka starszego w tajemnicy przed mamami przygotowały w raz z opiekunami piękne upominki. Mamusie będą na pewno zachwycone i wzruszone.

13-05-2024

Rytmika-zabawy piłkami

W tym tygodniu nasze zajęcia z rytmiki odbyły się z piłkami w roli głównej. Piłka jest dla dzieci cudownym przedmiotem. Można ją rzucać i łapać, turlać, odbijać, kopać. Systematyczne ćwiczenia z piłką pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo – ruchową, zdolność postrzegania, orientację w schemacie własnego ciała. Piłka sprawiła dzieciom wiele radości.

10-05-2024

Rysowanie w kaszy

Zabawy mają na celu pobudzić zmysły dziecka, stymulować prawidłowy rozwój układu nerwowego i mózgu. Kreślenie paluszkami dowolnych rysunków np. w kaszy usprawnia motorykę małą czyli ruchu palców i dłoni.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...