Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

07-01-2024

Zamieć Śnieżna

Cele ćwiczeń oddechowych to: pogłębienie oddechu, rozruszanie przepony, zróżnicowanie fazy wdechowej, wyrabianie umiejętności pełnego i szybkiego wdechu oraz wydłużanie fazy wydechowej, dostosowanie długości wydechu do czasu trwania wypowiedzi.

07-01-2024

Maski Karnawałowe

Przy powstawaniu masek na karnawał, dzieci zapoznały się ze zwyczajami karnawałowymi. Maluchy doskonaliły sprawność manualną poprzez dekorowanie maski oraz rozwijały pomysłowość poprzez ozdabianie maski dowolnymi wzorami.

27-12-2023

Wigilia w Żłobku

W środę w żłobku odbyła się wigilia Świat Bożego Narodzenia. Dzieci dzieliły się opłatkiem a potem zasiadły przy wigilijnym stole, aby zjeść pyszny barszczyk oraz pierożki. Odświętne stroje podkreślały powagę dzisiejszego dnia. WESOŁYCH ŚWIAT.

23-12-2023

Ćwiczenia Koordynacji Wzrokowo - Ruchowej

Koordynacja wzrokowo - ruchowa jest to umiejętność łączenia tego co oczy widzą z tym co dłonie wykonują. Taka koordynacja jest niezbędna do wykonywania wielu czynności takich jak: pisanie, rysowanie, manipulowanie. Nasza zabawa to manipulowanie pudełkiem tak, by piłeczka wpadła do otworu.

23-12-2023

Ćwiczenia Oddechowe

Zabawy oddechowe pomagają w rozluźnieniu mięśni całego organizmu. Uczą prawidłowego gospodarowania oddechem. Zabawa polega na dmuchaniu w piłeczkę pingpongową tak żeby wpadła do kubeczka przyklejonego do stolika. Dzieci miały niesamowitą frajdę.

17-12-2023

Dekorujemy Pierniczki

Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy, czyli do dekoracji pierniczków, lukrowały, ozdabiały różnymi kolorami posypek, układały wzorki, potem przyszedł czas na degustację. Pierniki były pyszne!!

17-12-2023

Pierniczki

Dzisiaj w naszym żłobku unosił się zapach korzennych przypraw. Był to pracowity dzień, albowiem dzieci piekły pierniczki. Poznawały składniki i sposób wykonywania ciasta.

17-12-2023

Bałwanek

Poprzez rzuty do celu wzmacniamy obręcz barkową, której praca jest bardzo ważna w procesie pisania, rozwijamy także koordynację wzrokowo - ruchową.

10-12-2023

Śnieżynka z Patyczków do Uszu

Zabawa z patyczkami ma na celu kształtowanie koordynacji wzrokowo - ruchowej, doskonalenie motoryki małej, dodatkowo to fajne ćwiczenie sensoryczne. Zadanie miało na celu wbijanie patyczków do uszu w karton, na którym była namalowana śnieżynka z dziurkami.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...