Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Dni Lubania - archiwum

Aktualności:

19-06-2015

Przygoda z historią

Tegoroczne Dni Lubania to nie tylko występy i koncerty na Lawie. 27 czerwca (w sobotę) 2015 r. na lubańskim rynku będzie królowała historia. Będzie to dzień podróży w czasie, gdyż cały rynek zamieni się w historyczną osadę. Będzie gwarnie, zabawnie i kolorowo.

19-06-2015

Rodzinnie i radośnie

W niedzielę 28 czerwca 2015 r. zapraszamy do udziału w Dniu Aktywnej Rodziny – dniu aktywności, zabawy i integracji. Na najmłodszych mieszkańców Lubania czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. zjeżdżalnie, wodne kule, trampoliny, warsztaty artystyczne, postacie z bajek, programy animacyjne i pokazy.

28-05-2015

Atrakcji moc na Dni Lubania 2015

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Lubania - święto miasta i mieszkańców odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. Będzie to ostatni weekend czerwca, który otworzy wakacje. Świętować będziemy jak co roku – na bogato i na różne sposoby. Zaplanowano dużo atrakcji, od muzycznej LAWY na amfiteatrze i DNIA HISTORII z podróżą w czasie, po pływackie, zumbiarskie i bokserskie SPORTOWE EMOCJE i wielki rodzinny festyn w rynku, czyli DZIEŃ AKTYWNEJ RODZINY.

03-07-2014

Dni Lubania - LAWA'14 - wideorelacja

Wideoinformator 01.07.2014

03-07-2014

Wyniki testu krajoznawczego

Łużycki Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych informuje o wynikach testu krajoznawczego, który został przeprowadzony w niedzielę 29 czerwca 2014 r. podczas Dnia Aktywnej Rodziny DAR. 

01-07-2014

DAR dla Lubania

Niedziela poświęcona była rodzinnym zabawom i aktywności. Taki sposób kończenia obchodów Dni Lubania zapoczątkowano trzy lata temu, z inicjatywy lokalnych organizacji i artystów. W tym roku Dzień Rodziny zmienił się w Dzień Aktywnej Rodziny. Dlaczego? Bo wspólna aktywność to DAR.

30-06-2014

Sportowe emocje

Podobnie jak historia, sport stał się także stałym elementem miejskiego świętowania. Można powiedzieć, że w tym roku mieliśmy trzy sportowe premiery.

30-06-2014

Żywa historia

Od kilku lat w Lubaniu świętuje się nie tylko muzycznie. Ważnym elementem imprezy jest dzień poświęcony żywej historii, podczas którego można odbyć podróż w czasie. Cały rynek cofa się o kilkaset lat i wypełnia postaciami z epoki.

30-06-2014

Muzyka na wulkanie

Za nami trzy dni święta naszego miasta - Dni Lubania. Było muzycznie, historycznie, sportowo i rodzinnie a przede wszystkim bardzo intensywnie. Przez dwa wieczory na lubańskim wulkanie wrzała gorąca LAWA.

28-06-2014

Święto miasta - rozpoczete!

Dni Lubania rozpoczęły się w Rynku, uroczystym otwarciem wystawy plenerowej "W Jagiellońskim orszaku" oraz konferencją historyczną "Górne Łużyce w epoce jagiellońskiej" poświęconej dziejom Lubania i Górnych Łużyc w epoce jagiellońskiej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...