Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Dni Lubania - archiwum

Aktualności:

26-06-2014

Lubańskie organizacje w akcji

29 czerwca od 13:00 do 20:00 moc atrakcji w strefie aktywności. Na rynku zagoszczą reprezentanci ponad 20 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych zapraszając do wspólnych, ciekawych działań i zarażając wszystkich pozytywnym wirusem aktywności. 

25-06-2014

Dni Lubania - Lawa 27-29.06.2014

Świętowanie ma różne oblicza, każdy lubi co innego; ale cokolwiek lubisz, znajdziesz to w Lubaniu w pierwszy weekend wakacji.

24-06-2014

Wielki Rodzinny Rajd Rowerowy

M-GLKS „KWISA” Lubań  w ramach Dnia Aktywnej Rodziny DAR organizuje w dniu 29.06.2014 r. (niedziela)   W I E L K I  R O D Z I N N Y  R A J D R O W E R O W Y.  Do udziału w rajdzie rowerowym zapraszamy:  dzieci i młodzież z rodzicami i dziadkami,  rodziców z dziećmi,  dziadków z wnukami,  obecnych i przyszłych miłośników jazdy rowerem.

20-06-2014

Sportowa Noc pod znakiem rekordów i maratonów

Sobotnia Noc 29 czerwca zapowiada się naprawdę interesująco. Dostarczy nam mnóstwo energii, radości i relaksu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu zachęca do świętowania Dni Lubania na sportowo.

20-06-2014

Historia żywa

Największym atutem lubańskich Dni Historii nie jest jednak historia pomnikowa, do uczenia się, oglądania i słuchania. W sobotę na rynku będzie można historii smakować, dotykać a nawet na chwilę wejść w historyczny świat. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie ponad 20 stoisk z historycznymi warsztatami - centrum miasta przeniesie się kilkaset lat wstecz.

18-06-2014

Rodzinnie na całego

W niedzielę 29.06 na rynku wyrośnie gęsty las atrakcji dla rodzin, w którym duzi i mali będą mogli zarówno pysznie się bawić jak i poznać doskonałe leki na nudę i monotonię codzienności.  Impreza łączy naukę i zabawę. W lesie atrakcji czekać będą bezpłatne trampoliny, zjeżdżalnie, wodne kule, warsztaty artystyczne i muzyczne, wielkie maskotki i bańki mydlane, programy animacyjne i pokazy.

18-06-2014

Kamil Bednarek i nie tylko

Tegoroczna Lawa z pewnością rozgrzeje nas do czerwoności. Otwarte koncerty w amfiteatrze na wulkanie będą trwały dwa dni. Świetną zabawę i niezapomniane wrażenia gwarantuje starannie dobrany repertuar.

17-06-2014

RARASZEK czyli duch ognia

Już po raz trzeci w Lubaniu w zagadnienia i klimat epoki będzie można wejść poprzez obejrzenie specjalnie na tę okazję napisanej sztuki teatralnej, osnutej na historycznych faktach. Pomysł zrodził się w ubiegłym roku właśnie podczas Dni Lubania, podczas Dnia Historii w 2013 roku na rynku odbyło się przedstawienie „O skutecznym rad sposobie w XVI wieku”, które w zabawny sposób pokazywało spory między lubańskimi możnymi.

17-06-2014

Co z tymi Jagiellonami?

Dni historii w ramach święta miasta upłyną pod znakiem Jagiellonów. W latach 1490-1526 Górne Łużyce a zatem i Lubań znajdowały się pod berłem władców z dynastii Jagiellońskiej Władysława II Jagiellończyka i Ludwika II Jagiellończyka. Zarówno w historii całej krainy, jak i naszego miasta czas ten zapisał się bardzo pozytywnie.

05-06-2014

Jak świętować, to na całego!

Trwają przygotowania do tegorocznych obchodów święta naszego miasta. Trzydniowa impreza otworzy wakacje, odbędzie się w weekend 27-29 czerwca. Podobnie jak w poprzednich latach gorąca muzyczna LAWA na amfiteatrze będzie przeplatać się z historyczną, rodzinną i sportową zabawą w całym mieście.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...